Тварини, які вимерли з вини людей

Вимирання тварин може бути викликане природними явищами, такими як кліматичні зміни. Та, на жаль, все частіше причиною вимирання видів стає людська діяльність.

Західноафриканський чорний носоріг

Завдовжки у 3-3,8 метри і висотою 1,4-1,7 метра, цей носоріг важив 800-1,300 кг. Він мав два роги, один –  0,5-1,3 метра, а інший – від 2 до 55 см. Раніше вважалось, що їхні роги мають лікарські властивості, що призвело до браконьєрства. У 1930-х роках проводились дії, спрямовані на охорону виду, але популяція цих носорогів продовжувала знижуватися. У 2006 році в Камеруні був зафіксований останній західноафриканський чорний носоріг. Вид був офіційно оголошений вимираючим у 2011 році.

Піренейський ібекс

Один з чотирьох підвидів іспанського козла, який був знайдений на Піренейському півострові. Ібекс виростає до висоти 60-76 см і важить 24-80 кг. Харчується головним чином травою. До початку 1900-х років його чисельність зменшилася з  50 000осіб до менш ніж 100. Точна причина вимирання піренейського ібекса невідома. Вчені вважають, що головним фактором стало браконьєрство, а також нездатність конкурувати з іншими ссавцями за їжу та проживання. Останній піренейський ібекс загинув на півночі Іспанії в 2000 році, коли на нього впало дерево.

Мандрівний голуб

Фото: James St. John ( Wikimedia Commons)

Мандрівний або дикий голуб був поширений по всій території Північної Америки на схід від Скелястих гір до берегів Атлантичного океану. Вимер на початку ХХ століття. Близько 3-5 мільярдів мандрівних голубів населяли США, однак значне вирубування лісів призвело до втрати середовищ існування цих голубів та зменшення кількості птахів. Окрім того, до 19-го століття голубине м'ясо продавалось як дешева їжа для бідних, що призвело до масового полювання. Останній голуб (голубиця на прізвисько Марта) помер в зоологічному саду міста Цинциннаті (США) 1 вересня 1914 року.

Тилацин

Фото: Smithsonian Institute Archives

Тилацин, або сумчастий вовк – вимерлий хижий ссавець, що проживав на території Австралії, Тасманії й Нової Гвінеї до середини XX століття. Мав вигляд собаки середнього або великого розміру (вагою близько 15-30 кг і довжиною майже 2 метри, від носа до хвоста), темні смужки надавали схожості з тигром. Тилацина жорстоко винищували як крадія овець, бо він завдавав відчутних збитків фермерству. Останній "сумчастий вовк" помер у зоопарку на Тасманії 1936 року.

Морська (Стеллерова) корова

Морська корова був великим травоїдним ссавцем. Вона плавала на поверхні води (можливо, саме це зробило вид вразливим для мисливців) і харчувалася морською капустою (звідси і назва "морська"). Вага корів був до 10 тонн, а в довжину вони сягали близько 8-9 метрів. Вид з самого початку був під загрозою вимирання, оскільки м'ясо було дуже смачне і широко вживалося в їжу, а шкури корів застосовувалися при виготовленні човнів. До полювання на морських корів приєдналися рибалки та мисливці на тюленів. Стеллерова корова повністю зникла менш ніж за 27 років.

Гагарка велика

 Фото: Ghedoghedom (Wikimedia Commons)

Гагарка велика, або гагарка безкрила – великий нелітаючий птах, вимерлий в середині XIX століття. Зустрічалась в північних водах Атлантичного океану, біля узбережжя Нової Англії, північного узбережжя Іспанії, східної Канади , Гренландії, Ісландії, Фарерські острови, Норвегії, Ірландії та Великої Британії. Середній зріст птаха був близько 75-85 см, важив він близько 5 кг. Через полювання на птаха заради м'яса, пуху і використання як наживки чисельність безкрилої гагарки вже до середини XVI століття почала сильно скорочуватися. Останній з цих птахів був убитий трьома людьми, які потрапили в Сент-Кілда, Шотландія, в 1844 році. Коли розпочався великий шторм, вони подумали, що гагарка була відьмою, яка цей шторм викликала, і вбили її.

Додо

Ці вимерлі неповороткі птахи, що населяли Маврикій, становили близько метра заввишки і, можливо, важили 10-18 кг. Вважається, що птах став жертвою голодних моряків і завезених домашніх тварин. Загалом, з приходом людини вимерли багато тварин Маврикія, оскільки була пошкоджена екосистема острова. Останні згадки про додо датуються 1662 роком.

Квага

Фото: Frederick York (Wikimedia Commons)

Квага була підвидом звичайної рівнини зебри, що жив у Південній Африці. Відома своїми унікальними смугами. Їх використовували для охорони стад інших домашніх тварин, оскільки кваги набагато раніше відчували наближення хижака й попереджали людей гучним криком. Кваги були знищені людиною заради м'яса й шкіри в 1878 році. Остання квага померла в Амстердамському зоопарку в 1883 році.

Яванський тигр

Фото: Andries Hoogerwerf (Wikimedia Commons)

Ще в XIX столітті яванський тигр зустрічався на всій території острова Яви і регулярно дошкуляв його мешканцям. Це стало однією з причин активного полювання на нього. До 1950 року в живих на острові залишилося всього 20-25 особин. До 1970 року їх чисельність скоротилася до семи особин. Точний час вимирання яванських тигрів залишається невідомим, але, швидше за все, це сталося в середині 1970-х років.

Тарпан

Фото: Scherer (Wikimedia Commons)

Тарпани – швидкі та надзвичайно витривалі тварини, дуже злі і дикі, їх неможливо було приручити в зрілому віці. Степові тарпани вимерли через перетворення степів на поля, витіснення в природних умовах стадами домашніх тварин і в незначній мірі винищування людиною.  У 13 – 14 століттях вони були об'єктом інтенсивного полювання – м'ясо диких коней століттями вважалося найкращою і рідкісною їжею. Останній дикий тарпан був убитий в 1814 році на території сучасної Калінінградської області.

За матеріалами Оne Кind Рlanet.

28042025
Представьте себе человека, который после несчастного случая остаётся живым, но полностью меняется изнутри...
28042025
Когда нам предлагают стать владельцами участка на Луне или Марсе, это звучит как фантастика...
Когда мы слышим слово «казак», в воображении сразу возникают сабли, степь и скачущий на коне воин…
27042025
Когда мы вспоминаем звёзд 80-х, перед глазами встают яркие сцены, толпы фанатов и красные дорожки...
26042025
Представьте себе обычного американского подростка: учебники, школьная форма, кружки…