1. Евертон - "Іриски". Одне з найбільш оригінальних прізвиськ Чемпіонату Англії має дві версії походження. Згідно першої, раніше у день матчів клуба продавали ментолові цукерки з назвою команди. До речі, зараз їх роздають безкоштовно у дні поєдинків на Гудісон Парк. Друга версія розповідає про легендарну кондитерську Евертон Тоффі Хаус, яка знаходиться біля стадіону.
2. Манчестер Юнайтед - "Червоні дияволи". Багато з вболівальників знають, як називають МЮ, та чи знають вони історію цього прізвиська? Відомо, що його автор - Сер Олександр Метт Басбі. У 60-роках він відвідав регбійний турнір у Франції, де йому сподобалось прізвисько команди Селфорд - "Червоні дияволи". У цьому образі поєднувались енергія, адреналін, агресивність та відомість. У 1970 році прізвисько офіційно було закріплено за клубом, коли на його емблемі з'явився червоний диявол з тризубом.
3. Лестер Сіті - "Лиси". Чемпіони сезону 2015/16 представляють Лестиршер, що історично вважався найкращим місцем в Англії для полювання на лис. Тому голова цієї тварини зображена на емблемі клубу.
4. Саутгемптон - "Святі". Цей клуб має довгу історію - він був заснований ще у 1885 році, і цим треба завдячувати членам організації церкви Святої Діви Марії. Тому прізвиську "Святі" вже більше 130 років.
5. Вест Гем Юнайтед - "Молотобійці". Це прізвисько асоціюється зі старою назвою клубу, заснованого у 19 столітті, - Темзенські Металурги. У пам'ять про гарні часи на гербі Вест Гему зображено два молоти.
6. Челсі - "Пенсіонери". Хоча у нас лондонський клуб називають "аристократами", в Англії про це ніколи не чули. Справжнє прізвисько Челсі - "пенсіонери". Ця назва асоціюється із першою емблемою клубу, де був зображений герб королівського будинку для літніх людей, розташований поруч із стадіоном Челсі.
7. Атлетіко Мадрид - "Матрасники". Така назва походить від форми клубу, але ця історія досить цікава. У перші роки після заснування клуб був протилежністю Реалу і мав маленький бюджет. Тому він намагався заощаджувати на кожній деталі, у тому числі і на футболках гравців. Для створення форми в Англії закупали гарну та бюджетну тканину, яка у тому числі підходила і для матраців.
8. Валенсія - "Летючі кажани". Ця історія походить з легенди. Коли король Хайме І був готовий зійтися з маврами у вирішальній битві за Валенсію, на верхівку його будинку сів кажан, що король сприйняв як добрий знак небес.
9. Вільяреал - "Жовта субмарина". Це прізвисько на честь пісні Beatles "Yellow Submarine". У сезоні 1967/68, коли група ще існувала, а Вільяреал грав у 4 іспанському дивізіоні, невелика група уболівальників, одягнена як і їх улюбленці, почала скандувати мотив пісні. Зірки групи були не проти цього, а "жовта субмарина" щасливо піднялась на поверхню.
10. Ювентус - "Стара Синьйора". Емблема клуба у 30-х роках нагадувала віяло дами. А "стара", тому що клуб був заснований ще у 18 столітті. Вболівальники, яким не подобається це прізвисько, називають Ювентус ще "зебрами" чи "б'янконері" (з іт. — біло-чорні) - через колір командної форми.
11. К'єво - "Летючі віслюки". Це прізвисько їм дали їхні вороги - Верона. Вони казали: "Скоріш віслюки почнут літати, ніж К'єво вийде до Серії А". Але, як кажуть, сміється той, хто сміється останній - К'єво вже котрий рік поспіль грає у Серії А, а Верона вилетіла до Серії Б.
12. Реал Мадрид - "Пастухи". Ще одне прізвисько команди, окрім "вершкових", з'явилось тоді, коли легендарний Альфредо ді Стефано, дізнавшись про бажання Реалу купити Пеле, заявив: "Двох пастухів у одного стада бути не може".
13. Партизан - "Гробарі". Це прізвисько надає команді силу, а вболівальники намагаються не відставати від своїх улюбленців. У 1959 році Партизан поїхав на футбольний турнір у ПАР. І у фіналі обіграв Ювентус. Володар Ювентусу подарував гравцям Партизану по 2 комплекти чорно-білої форми. І таким чином бєлградський клуб першим відійшов від рекомендованих комуністичною партією синьо-червоних кольорів. Вболівальники інших команд придумали образливе прізвисько - "гробарі", але, як і у випадку з К'єво, таку назву сприйняли як гордість.
14. Кубань - "Ліфтери". Це прізвисько дали фанати інших клубів, а асоціюється воно з постійною зміною прописки у чемпіонатах.
15. Локомотив - "П'яте колесо" та "Дівчата". Перше прізвисько пов'язане з тим, що у 20 столітті у чемпіонаті СРСР найсильнішими клубами були Спартак, ЦСКА, Динамо та Торпедо, а Локомотив був "п'ятим колесом", тобто тим, хто йшов за цими клубами. А ось прізвисько "дівчата" походить від того, що "паровози" першими у Росії створили жіночий фан-клуб.