Українським патрульним стає дорого їздити на службових Пріусах

ДЖЕДАИ

Кожен виїзд на затримання може обернутися виплатою багатотисячного штрафу. Все тому, що гроші на ремонт патрульних автівок вигадали збивати з самих копів. У яку копійчину може стати патрулювання?

Коли офіцери поліції у Сполучених Штатах намагаються зупинити порушника, останнє, про що вони думають, – це службове авто. Там стріляють крізь лобове скло і йдуть на таран. Якщо машина під час роботи перетвориться на купу брухту, з американського копа не витрусять ні копійки.

Геть інша ситуація в Україні.

На протяжении последнего года появилась такая ситуация, что департамент патрульной службы начал активно подавать иски на своих же патрульных о возмещении вреда причинённого, вследствие ДТП, которое было совершено при выполнении их служебных обязанностей. Средняя сумма достигает где-то 300-400 тысяч гривен.

Руслан Белицький, адвокат

Відшкодувати щонайменше 10 000 доларів із зарплатнею у 10 000 гривень майже нереально. Механізму ж страхування в українській новій реформованій поліції чомусь немає.

Есть прямые нормы Закона, которые говорят, что патрульный несёт ответственность в рамках своей заработной платы месячной. Но позиция департамента – это положение, которое распространяется на обычных людей, не распространяется на сотрудников полиции.

Руслан Белицький, адвокат

У 132 статті Кодексу Законів про охорону праці чітко прописано: За матеріальну шкоду, завдану під час виконання службових обов’язків працівник платить не більше свого середньомісячного заробітку. Департамент поліції ж пішов своїм оригінальним шляхом: судитися зі своїми.

Департамент потрібен витрачати сили не на стягнення коштів і оці судові процеси, а на те, щоб закласти у бюджеті нормальне страхування автомобілів і не покладати відповідальність, не робити крайнього патрульного.

Тарас Гук, експерт

ДЖЕДАІ вже надіслали запит у Департамент патрульної поліції, щоб з’ясувати, чому керівництво перекладає повну матеріальну відповідальність на людей, які за невеликі гроші, щодня ризикують власним життям.

Більше дивіться у ДжеДАІ на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook. 

Выборы 2004 года были особенными. Это было время «Помаранчевої» революции, когда миллионы украинцев вышли на улицы, чтобы отстоять свой выбор. 
16072025
Оригинальный трофей Клубного чемпионата мира по футболу, который является мечтой любого клуба, хранится не в штаб-квартире FIFA и не у победителя турнира, а... в Овальном кабинете Белого дома. 
16072025
Когда термометр переваливает за тридцать, даже выбор футболки кажется вопросом выживания...