Проїзд центром Києва незабаром може стати платним

ДЖЕДАИ

Про таке задумалися в Інституті генерального планування міста Києва. За взірець взяли Лондон, де промчати з вітерцем повз Букінгемський і не заплатити неможливо. Максим Хотіленко поцікавився, в яку копійку стане поїздка Хрещатиком?

Пропозицію зробити в’їзд у центральну частину Києва нещодавно висунули у Київгенплані. Для розвантаження київських автошляхів, вони самостійно розробили схему розміщення гаражів та автостоянок у Києві. Переконують, вона дозволяє звільнити дороги та зменшити кількість транспорту.

Ми хочемо так зробити, щоб приватним транспортом їхати у центр було не комфортно і не зручно. Треба залишати приватний транспорт або на прилеглих до центру районах, або, якщо ми кажемо про в’їзд у місто з приміської зони, то на перехоплюючих парковках.

Сергій Броневицький, начальник КО "Інститут генерального плану м.Києва"

Подібна практика вже 15 років діє у Лондоні. Там платний в’їзд у робочі дні з 7.00 ранку до 18.00 вечора. Водіям із інвалідністю, а також таксистам, їхати можна вільно. Місцеві мешканці платять 10% від тарифу, на на9ші гроші – це приблизно 400гривень. Контроль за машинами виконує система автоматичного розпізнавання номерних знаків.

Здавалося б, ідеальна модель, яку просто потрібно адаптувати, та фахівець з транспортного планування Дмитро у такі оптимістичні плани колег не вірить.

Есть три основные группы причин, которые могут это решение превратить из хорошего лондонского опыта в плохой киевский. Первый – это технические причины. Взымать деньги нужно каким-то образом.

Дмитро Беспалов, спеціаліст із транспортного планування

Друга проблема – це відсутність альтернативних варіантів як дістатися центру столиці. І, мабуть, найголовніше – це категорична неготовність до платного проїзду самих автомобілістів.

Більше дивіться у ДжеДАІ на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook. 


Центральный государственный исторический архив во Львове хранит бесценные свидетельства прошлых поколений украинцев – метрические книги с датами рождения, браков и смертей.
11052025
Пожалуй, каждый из нас хотя бы раз в жизни испытывал это странное, почти мистическое ощущение – дежавю.
Представьте себе место, где люди живут почти сто лет, сохраняя не только ясность ума, но и активность, которой позавидовали бы гораздо более молодые…
Вы знали, что в величественном Спасо-Преображенском соборе, до сих пор скрывается артефакт, который видел еще зарождение Киевской Руси?
10052025
Это истории, передаваемые из уст в уста, часто с элементами ужаса, тайны или непостижимого.
Знали ли вы, что за право владеть костями святых шли настоящие войны, а сами мощи расчленяли и продавали как обычный товар?