Граната в кишені: як боєць АТО опинився за ґратами

Дембель

Програма Дембель відвідала військового у в'язниці, який кинув гранату в Одеському ресторані. Що насправді відбувалося того вечора і чому він так вчинив?

Доброволець батальйону Кульчицького 27-річний Андрій Сімашко відбуває покарання в Одеській виправній колонії суворого режиму. За версією слідства, він кинув бойовою гранатою у відвідувачів кафе. За свій злочин хлопець отримав 5 років за ґратами.

На суді обвинувачі розповідали: "Зайшов п'яний укроп: "Я воював, на Майдані стояв, я вас усіх підірву, порву, поріжу", - каже ув'язнений Андрій Сімашко. – Мене, звичайно. Ніхто не слухав".

На Майдані Андрія знали майже усі. Він був у легендарній другій сотні самооборони. Ризикуючи життям, він витягав поранених з-під куль на Інститутській. Улітку 2014 Андрій пішки вирушив воювати добровольцем. Залишився воювати у батальйоні Нацгвардії ім. Кульчицького. Коли Андрій повернувся на ротацію в рідну Одесу, він все ще жив війною. Того вечора хлопець зайшов у бар біля дому, в якому вже відпочивала компанія молодих людей.

За словами Андрія, нетверезі хлопці почали його провокувати: "Вони почали розпитувати: а ти хто такий? де стояв? з ким стояв? І прозвучала така фраза, яка клином врізалася в пам'ять "Вас фашистів карати треба, стріляти". І один із хлопців підійшов і відірвав шеврон".

За цим послідував удар в ухо, Андрій машинально відповів – і почалася бійка.

На той момент, боєць із позивним "Одеса" думав, що граната – це єдиний вихід із становища. Зараз доброволець – у в'язниці і шкодує про свій вчинок.

За даними правоохоронців, нині за гратами знаходяться 170 учасників АТО. З них 33 – уже засуджені, інші перебувають під слідством. Їх звинувачують у вбивстві і незаконному поводженні зі зброєю.

"Участь у бойових діях, участь в АТО не убезпечує від кримінального покарання за скоєні злочини. Перед законом всі рівні, - наголошує речник ДПТС України Катерина Денисюк. – Скоїв злочин – будеш сидіти".

Не можна переносити війну у мирне життя, і вирішувати проблеми ось таким чином. Як подолати агресію і не накоїти лиха – читайте у порадах психолога.

Новости

Все новости
28122016
Дембель
У постійній рубриці програми Дембель на 2+2 військовий психолог Андрій Козінчук радить бійцям АТО, як зберегти шлюб після повернення з фронту.
27122016
Дембель
Чому сім'ї загиблих захисників України живуть на межі бідності без жодної допомоги та змушені оббивати пороги чиновників, які заплющують очі на їхні проблеми – у програмі Дембель на 2+2.
26122016
Дембель
Про генія-зв'язківця та радіоведучого, який щодня у ефірі піднімає бойовий дух та настрій бійців, розкаже Дембель на каналі 2+2.
26122016
Дембель
Програма Дембель на 2+2 вже багато розповідала про подяку, яку отримують герої, повертаючись з передової, від держави та чиновників: жодної допомоги, жодного співчуття та уваги до проблем. Але, на щастя, бійців щоразу рятує допомога небайдужих. 
22122016
Дембель
Реабілітацію після травм або просто оздоровлення захисники тепер можуть проходити й у фітнес-клубах. Про нову безкоштовну спортивну програму для бійців АТО довідався Дембель на 2+2.
21122016
Дембель
У постійній рубриці програми Дембель на 2+2 військовий психолог Андрій Козінчук порушує тему залежності фізичного та психологічного здоров'я бійців АТО.
20122016
Дембель
Активний відпочинок серед спокою та чистоти природи – найкращий лікар для бійців АТО, які пережили жахи та втрати війни. У програмі Дембель на 2+2 – як герої проходять реабілітацію у прикарпатському таборі "З любов'ю в серці".
20122016
Дембель
У новому випуску програми Дембель на 2+2 - як наших захисників ставлять на ноги у реабілітаційному центрі у Австрії.
Смотреть больше