Ціна втрати: як держава допомагає родинам загиблих захисників?

Дембель

Чия це помилка, коли родини, які втрачають на війні за Україну синів, залишаються без жодної допомоги – держави або чиновників на місцях – та як цьому зарадити, розкаже програма Дембель на 2+2.

Усі троє синів у родині Логвиненків пішли добровольцями на фронт. Не повернувся з війни тільки один, найстарший, Олег.

"Я їх не пускала. Вони кажуть: "Все одно підемо батьківщину захищати", – у розпачі пригадує мати загиблого бійця. – Він кожен день зі мною. Не вірю, здається, він ще служить…"

Батьки захисника звернулися до пенсійного фонду з приводу військової пенсії та виплат як родині загиблого військовослужбовця. Там завірили, що треба написати відмову від цивільної пенсії по віку, бо тільки після цього нараховується військова пенсія, яка буде набагато більше.

Але ані військової, ані звичайної пенсії сім'я Логвиненків так і не дочекалась. Через халатність чиновників та працівників пенсійного фонду необхідні документи для оформлення виплат отримано не було. Родина опинилась у скрутному становищі та була змушена фактично виживати – хворий батько-пенсіонер, ризикуючи здоров'ям, мав працювати на будівництві та колоти дрова, аби отримати хоч якість кошти.

"За місяць до загибелі Олега батько дуже сильно впав, у нього була серйозна черепно-мозкова травма з переломом черепа. Виписали додому, і додому він приїхав у лежачому стані, не вставав з ліжка, - розповідає сестра загиблого героя Олега Логвиненко. – Я вважаю, що це просто службова недбалість, це халатність по відношенню до своєї роботи. Це відношення до цієї родини спричиняє ще більше болю. Тому що мати розуміє, що вона віддала своє найбільше, вона віддала сина, а суспільству навколо не потрібна ця втрата".

Врешті-решт, завдяки розголосу ситуації та втручанню програми Дембель необхідні документи було надано, родина захисника наразі отримала обіцяні виплати та пільги. Але чому держава так довго ігнорувала проблеми тих, хто віддав найдорожче та залишився повністю беззахисним? Дивіться соціальний проект Дембель на 2+2. Нові випуски щонеділі о 15:00.

Новости

Все новости
28122016
Дембель
У постійній рубриці програми Дембель на 2+2 військовий психолог Андрій Козінчук радить бійцям АТО, як зберегти шлюб після повернення з фронту.
27122016
Дембель
Чому сім'ї загиблих захисників України живуть на межі бідності без жодної допомоги та змушені оббивати пороги чиновників, які заплющують очі на їхні проблеми – у програмі Дембель на 2+2.
26122016
Дембель
Про генія-зв'язківця та радіоведучого, який щодня у ефірі піднімає бойовий дух та настрій бійців, розкаже Дембель на каналі 2+2.
26122016
Дембель
Програма Дембель на 2+2 вже багато розповідала про подяку, яку отримують герої, повертаючись з передової, від держави та чиновників: жодної допомоги, жодного співчуття та уваги до проблем. Але, на щастя, бійців щоразу рятує допомога небайдужих. 
22122016
Дембель
Реабілітацію після травм або просто оздоровлення захисники тепер можуть проходити й у фітнес-клубах. Про нову безкоштовну спортивну програму для бійців АТО довідався Дембель на 2+2.
21122016
Дембель
У постійній рубриці програми Дембель на 2+2 військовий психолог Андрій Козінчук порушує тему залежності фізичного та психологічного здоров'я бійців АТО.
20122016
Дембель
Активний відпочинок серед спокою та чистоти природи – найкращий лікар для бійців АТО, які пережили жахи та втрати війни. У програмі Дембель на 2+2 – як герої проходять реабілітацію у прикарпатському таборі "З любов'ю в серці".
20122016
Дембель
У новому випуску програми Дембель на 2+2 - як наших захисників ставлять на ноги у реабілітаційному центрі у Австрії.
Смотреть больше