Чому держава прагне зекономити на своїх захисниках?

Дембель

Вони отримують важкі поранення або навіть інвалідність на все життя, але лікарі та чиновники відмовляються рахуватися з цими фактами.

Свавілля та хабарництво серед лікарів, відмови або нісенітниці, які вигадує Медико-соціальна експертна комісія – ось що замість допомоги чекає на демобілізованих бійців. Відповідь на питання "чому?" проста: за інвалідність належаться чималі одноразові соціальні виплати, а також пожиттєва пенсія. Якщо применшити бійцю групу інвалідності чи взагалі скоротити кількість людей, яким необхідно виплачувати гроші, виходить чимала економія державного бюджету.

Олександр Кікін – один з демобілізованих, на яких намагалася зекономити держава. Чоловік потрапив під мінометний обстріл, у якому втратив кінцівку, а МСЕК, відповідно до наказу згори, визначив його травму як "загальне захворювання".

Схожу історію має і Сергій Васютін: чоловік постраждав під час бойових дій та оглух, а лікар за правильний діагноз вимагав чималий хабар.

"У мене є знайомий, котрого привезли у госпіталь, сорок відсотків живого тіла – йому ему ставлять діагноз "інфекційне захворювання ока", – розповідає Сергій.

Тричі він намагався оскаржити рішення лікарів та отримати хоча б третю групу: здоров'я чоловіка продовжує погіршуватись, а жодний роботодавець не хоче брати людину із вадами слуху. Сергію залишилось тільки зателеонувати на гарячу лінія МОЗ.

Саме так зробив Антон Конфєткін – внаслідок важкого поранення боєць втратив частину органів, мусить пройти вартісне лікування, має складний діагноз, проте лише третю групу. Антон пояснює: "Третя група, вона більш прирівнюється як учасник бойових дій, а перша і друга групи – ти вже маєш право на квартиру, більше пільги. Це нашим чиновникам невигідно".

Чому бійці потрібні державі тільки у зоні АТО, а коли вони стикаються з проблемами, держава намагається їх не помічати, дивіться у соціальному проекті Дембель на 2+2.

Новости

Все новости
28122016
Дембель
У постійній рубриці програми Дембель на 2+2 військовий психолог Андрій Козінчук радить бійцям АТО, як зберегти шлюб після повернення з фронту.
27122016
Дембель
Чому сім'ї загиблих захисників України живуть на межі бідності без жодної допомоги та змушені оббивати пороги чиновників, які заплющують очі на їхні проблеми – у програмі Дембель на 2+2.
26122016
Дембель
Про генія-зв'язківця та радіоведучого, який щодня у ефірі піднімає бойовий дух та настрій бійців, розкаже Дембель на каналі 2+2.
26122016
Дембель
Програма Дембель на 2+2 вже багато розповідала про подяку, яку отримують герої, повертаючись з передової, від держави та чиновників: жодної допомоги, жодного співчуття та уваги до проблем. Але, на щастя, бійців щоразу рятує допомога небайдужих. 
22122016
Дембель
Реабілітацію після травм або просто оздоровлення захисники тепер можуть проходити й у фітнес-клубах. Про нову безкоштовну спортивну програму для бійців АТО довідався Дембель на 2+2.
21122016
Дембель
У постійній рубриці програми Дембель на 2+2 військовий психолог Андрій Козінчук порушує тему залежності фізичного та психологічного здоров'я бійців АТО.
20122016
Дембель
Активний відпочинок серед спокою та чистоти природи – найкращий лікар для бійців АТО, які пережили жахи та втрати війни. У програмі Дембель на 2+2 – як герої проходять реабілітацію у прикарпатському таборі "З любов'ю в серці".
20122016
Дембель
У новому випуску програми Дембель на 2+2 - як наших захисників ставлять на ноги у реабілітаційному центрі у Австрії.
Смотреть больше