Жебрацтво та життя на вулиці: як Сталін відплатив інвалідам Другої світової за перемогу?

Загублений світ

Методи радянської влади знайшли своє продовження в сучасній росії…

Психологи пояснюють, що сьогодні багато людей з інвалідністю навіть у мирному житті намагаються приховати свої вади, адже їх травматичний досвід сягає часів СРСР. Після Другої світової війни влада покинула тисячі своїх героїв напризволяще, і вони змушені були жебрати на вокзалах та базарах.

«Були «самовари» і «танкісти», на жаль, їх так називали. «Самовари» - це люди без ніг, але з руками, а без рук і ніг – це «танкісти». Люди від них шарахались, хоча це були герої, ті які саме і робили ту славетну перемогу», - розповів рекордсмен та військовослужбовець ЗСУ Петро «Стоун» Волощенко.

У 1945 році НКВС видало наказ про вилучення фотографій скалічених воїнів, адже вони нібито «компрометували радянську владу». Тоді почали виловлювати на вулицях скалічених фронтовиків і вивозити їх до закритих інтернатів, де вони доживали свій вік у нелюдських умовах.

«Сталін тоді сказав, що їх всіх треба зібрати і вивести. Він казав, що не можна щоб закордонні партнери бачили армію переможців в такому стані. Все повинно було бути гарно, усі повинні ходити на двох ногах і віддавати йому єдиному честь. І усі йшли, як під копірку», - розповів Волощенко.

Ці жорстокі методи радянської влади знайшли своє продовження в сучасній російській армії. Більше подробиць – у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Loading...

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Новини

Всі новини
Війна не злякала його, і він продовжує створювати тут унікальне вино…
Він разом із братом зустріли початок повномасштабного вторгнення в Києві…
Дивитись більше