Закони України та пошук скарбів: що потрібно знати скарбошукачам на українській землі?

Загублений світ

Взявши до рук металошукача та лопату, кожен може відшукати щось дорогоцінне, але…

Нещодавно ми розповідали про те, як колумбійський фермер випадково знайшов столітрову бочку, набиту готівкою, яка виявилася скарбами Пабло Ескобара. І хоча в Україні колумбійський наркобарон ніколи не жив і мільйони не закопував, дорогоцінних скарбів предків наша земля приховує не менше.

Взявши до рук металошукача та лопату, кожен українець може відшукати щось дорогоцінне: загублені коштовності, старовинні монети, історичні артефакти. Часто люди вмить стають мільйонерами і вже малюють мрійливі картинки, як відпочиватимуть та куплятимуть все, що забажають. Проте мало хто замислюється над тим, що відкопати скарб – це одне, а от залишити його собі чи продати можна лише те, на що не претендує держава.

«Кримінальним кодексом України, статтею 193, передбачено відповідальність за незаконне привласнення скарбу, яке має культурну, наукову або художню цінність у вигляді штрафу від 100 до 150 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або виправними чи громадськими роботами, або арештом на строк до 6 місяців», - розповів юрист Сергій Пушок.

2017 вперше в історії України мисливець за скарбами ледь не позбувся волі. Чоловік знайшов у Чернігівській області старовинний скарб. Що з ним сталося далі – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Дивись також:

Новини

Всі новини
Війна не злякала його, і він продовжує створювати тут унікальне вино…
Він разом із братом зустріли початок повномасштабного вторгнення в Києві…
Дивитись більше