Як з’явилися перші гроші: де за вапняковий диск купували дружину, а де розраховувалися сіллю, чаєм та вівцями

Загублений світ

Для когось гроші – це засіб для існування, для інших – релігія…

Здавалося б, паперові купюри – це мірило вартості товарів і послуг, проте для нас вони стали чимось більшим, більшим за радість, любов та здоров’я. 

На острові Яп, Каролінського архіпелагу, що у західній частині Тихого океану першими грошима були великі круглі вапнякові диски з отвором усередині, діаметром 3,5 метри та вагою до 5 тон. За такий диск місцевий мешканець міг купити порося або 100 кокосових горіхів. А на монету діаметром до 1,5 метра - човен каное або дружину. У Китаї і Бірмі грошима були сіль та плитковий чай, у Давній Мексиці - мішечки з какао бобами. А ходовими товарами у Давній Русі були шкури, кози, вівці та велика рогата худоба. Здавалося б, люди лише обмінювали продукти на їжу, однак це не так.

Із часом товарів для обміну більшало, і визначати ціну для них ставало дедалі складніше. Тому виникла потреба в уніфікації грошової одиниці, у хід пішли цінні метали – золото й срібло. Їх ділили на маленькі шматочки та оплачували ними товари та послуги. Першими, хто скористався такими грошима були лідійці – народ Малої Азії. У VIII ст до н.е. вони почали виготовляти металеві гроші однакові за вагою та зовнішнім виглядом. А у 812 р н.е. з’явилися перші паперові гроші.

Коли свої перші національні купюри випустили різні країни світу? Та який зміст різні країни вкладають у свої валюти? Про це та більше дізнайся у сюжеті програми «Загублений світ».

Loading...

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивися також:

Новини

Всі новини
Війна не злякала його, і він продовжує створювати тут унікальне вино…
Він разом із братом зустріли початок повномасштабного вторгнення в Києві…
Дивитись більше