Життя на хвилях: як моряки борються за виживання в океані?

Загублений світ

Їхня відданість професії та мужність заслуговують на повагу.

Українець Сергій Яланджи – досвідчений моряк, для якого океан став другим домом. Він знає, що у безмежних морських просторах життя часто залежить від справності двигуна. Варто йому замовкнути, і судно перетворюється на іграшку в руках стихії. 

«Корабель стає вразливим, втрачає здатність маневрувати, – розповів Сергій. – Без сили поштовху, без мотора, ми повністю залежимо від підводних течій і вітру. Вони можуть нести нас куди завгодно, навіть на берег, де нас чекає катастрофа».

Як приклад Сергій наводить нещодавній випадок у Балтіморі, коли контейнеровоз зіткнувся з мостом. Ця катастрофа стала яскравим прикладом того, наскільки вразливим може бути навіть велике судно. 

«Корабель не заглох, але втратив електроживлення, – пояснює Сергій. – Він став некерованим, як велика залізна брила».

Окрім небезпеки зіткнень, морякам доводиться постійно боротися з ризиком пожеж та вибухів. 

«На борту багато палива, вибухонебезпечних речовин, – говорить Сергій. – Ми самі собі і пожежники, і медики, і рятувальники. Постійно тренуємося, відпрацьовуємо дії в різних надзвичайних ситуаціях: пожежа в каюті, на камбузі, в машинному відділенні».

Однак, за словами Сергія, найважчим випробуванням є не небезпека моря, а розлука з родиною, а у випадку чоловіка – з дружиною та маленькою донечкою. Утім, він принаймні знає, коли зможе до них повернутися на відміну від британців Марка та Ешлі, туристична риболовля яких в Індійському морі перетворилася на випробування на межі життя та смерті. 

Більше про це – у проєкті у проєкті «Загублений світ» просто зараз:

Loading...

Не пропусти! Щопонеділка нові випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», що занурюватимуть кожного у захопливі історії, неймовірні відкриття та таємниці, які формують наш світ. Дивись прем’єру о 17:15 на телеканалі 2+2! 

Читай також:

У сучасному світі, де глобальні новини змінюються щохвилини, ми часто чуємо про Раду Безпеки ООН та її впливових членів.
24052025
Ми щодня дивимося на них, вони пливуть над нами, змінюючи обриси та кольори. 
На відміну від багатьох інших установ, які намагалися б приховати такий ляп, музей вирішив діяти відкрито. 
На жаль, фальшивки – це не лише про картини відомих художників чи розкішні прикраси.