Уманська в’язниця часів Другої світової: чому гітлерівці, які зайшли до Умані, втрачали свідомість від побаченого у місцевій в’язниці

Загублений світ

Це був справжній геноцид українського народу…

Під час Другої світової війни диктатор Сталін наказав реалізувати «тактику спаленої землі». Це – метод ведення війни за допомогою знищення всього корисного, що може слугувати життєзабезпеченню або існуванню як військ противника, так і цивільного населення на території, яку може бути зайнято противником. Проте повністю реалізувати задумане радянська влада не змогла – завадили українськи жінки. Вони голіруч кидались на солдатів срср і рятували зернові поля від знищення поки їх чоловіки були на фронті.

Українські жінки розуміли, що якщо все буде знищено, то їхні діти і вони помруть від голоду. Найактивніших з них було затримано і поспіхом відправлено до уманської в’язниці. Далі їх долі залишаються невідомими. Адже коли гітлерівські війська зайшли до Умані, то у в’язниці не знайшли жодної живої душі.

«Коли німецький комендант ходив по території в’язниці, він звернув увагу, що було дуже багато одягу. Знайшли чоловіка, який працював у в’язниці і він підвів до підвалу. Вхід був завалений сміттям», - розповів краєзнавець Владислав Давидюк.

Під ним німецьки окупанти виявили свіжу цегляну кладку. Коли її розбили, з підземелля вдарив такий сморід, що німецькі солдати просто втрачали свідомість. Потаємне приміщення було вщент заповнене трупами. Мертві люди лежали штабелями у кілька ярусів. На тілах більшості з них виднілися сліди тортур.

«Зайшли після того, як трохи провітрилося. І дістали звідтіля 863 розстріляних», - каже Владислав Давидюк.

Моторошні подробиці про те, що там відбулося і як сталін боровся з українськими патріотами – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Loading...

Дивись також:

Здавалося б, козацтво — явище суто українське, і ми все про них знаємо. Але це лише на перший погляд. 
10072025
Протягом тисячоліть він був прихований, його рядки загубилися у фрагментах глиняних табличок. Але тепер, завдяки передовим технологіям, людство знову може почути голос стародавнього Вавилону. 
У кіно пірати — це переважно романтизовані авантюристи з пов'язками на оці та дерев'яними ногами, що шукають скарби.
Хто з нас у дитинстві не мріяв про морські пригоди, скрині зі скарбами та життя, сповнене небезпек і романтики? 
10072025
Як добрі хлопці стали монстрами за тиждень...
10072025
У світі ветеринарії сталася подія, яка ввійде в підручники історії.