Українцям варто задуматися про ефективне використання підземних сховищ не лише під час війни, а й у мирний час. Фахівці наголошують, що занедбані укриття можуть стати економічно невигідними для міст. За 20 років витрати на підтримування належного стану у бомбосховищах будуть настільки великими, що на них можна було б побудувати новий житловий комплекс.
«Якщо це будуть споруди, які відв'язані від життя міста, вони будуть занедбані, бо місто не буде викладати за них на обслуговування такі шалені кошти», - наголошує архітектор-урбаніст Станіслав Дьомін.
Проблему практичного використання старих захисних споруд вирішили британці. У селищі Містлі колишній бункер був перебудований на три квартири класу «люкс». Раніше він мав захистити британський уряд від ядерного удару, а зараз тут можуть жити всі охочі. Вікна в цьому бункері імітують справжні, у них можна побачити як сходить сонце або йде дощ.
Але британці не зупинилися лише на цьому. Нині багато бункерів часів Другої світової війни на території Великої Британії перетворилися у ферми з вирощування городини.
«Ми не використовуємо дорогі земельні ресурси міста, користуємося відновлювальною енергією та налагодили рециркуляцію води. Ми вирощуємо сільськогосподарські культури 365 днів на рік і все це без впливу на довкілля», - розповіла директорка лондонської підземної ферми Олівія О'браєн.
Отже, бункери стали не лише придатним місцем для вирощування зелені та овочів, а й чудовим бізнесом. Товари з ферми можуть потрапляти у магазини та ресторани за лічені години, а за таку свіжість люди готові платити більше.
Будуючи сьогодні - добре думай про завтра: актуальний принцип для українців. Більше про це, а також, чому мешканці Австралії риють собі будинки під землею – дивись у новому випуску проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Loading...
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивися також: