Українські миротворці – символ високого професіоналізму: як вони вразили світ у війні за мир в Югославії?

Загублений світ

Участь українських військових у колишній Югославії вразила не лише боснійців, а й сербів…

У 1995 році українські миротворці зазнали випробувань у вогні боснійсько-сербського конфлікту, продемонструвавши вражаючий ступінь відваги та витримки, після чого у всьому світі їх визнали як фахових миротворців.

Участь українських військових у колишній Югославії вразила не лише боснійців, а й сербів. Один із героїв цих подій — нині сержант ЗСУ, а тоді миротворець Андрій Хлусович, поділився свідченням про те, як українці вибороли повагу обох сторін конфлікту.

«Це була надзвичайно потужна гра нервів, тиха війна, як ми називаємо її. Серби вже без того вважали українців кіборгами, але наші хлопці виявили стійкість, не допустивши прориву сил противника, чисельність яких у 25 разів перевищувала наш контингент», - згадує Хлусович.

Справжнім випробуванням для них були переговори з генералом Младичем, який намагався знищити місто під їхнім захистом. І тут українці проявили себе не тільки мужніми військовиками, але й майстрами дипломатії. Їхні дії дозволили евакуювати цивільних, а участь українців у найбільш успішній операції з порятунку людей за весь період участі миротворчих сил ООН та військ НАТО у Югославії підняла їх на рівень героїв.

Героїчний епізод участі українських миротворців у війні в колишній Югославії — це свідчення про величезний внесок України в збереження світового миру та стабільності. Їхні вчинки визнаються як приклад високого професіоналізму та відданості ідеї миру.

Більше подробиць дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Loading...

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

08072025
У водах Чорного моря дедалі частіше фіксують небажаного гостя – отруйного сріблястого тетраодона, або рибу-фугу (Lagocephalus sceleratus). 
В епоху Середньовіччя жінкам у Європі відводилася роль переважно за спиною чоловіка, народжуючи спадкоємців. Але на Русі, у Києві, князівни були винятком 
На Вінниччині, серед мальовничих краєвидів, ховається велична таємниця минулого – Немирівське городище. 
У 2019 році на Кропивниччині, під час розкопок одного з найдавніших скіфських курганів – так званої Литої могили, команда скіфолога Юрія Болтрика зробила відкриття, що змусило дослідників затамувати подих. 
07072025
У 1997 році підводні мікрофони ВМС США зафіксували щось незвичне...
07072025
Спека може змусити нас мріяти про кондиціонер навіть дорогою до магазину...