Історія знає чимало випадків, коли порушення спокою померлих правителів супроводжувалося низкою фатальних подій. Чи не найвідомішим прикладом є прокляття гробниці Тутанхамона, яке десятиліттями будоражило світову пресу та уми науковців. Проте, чи знайомі ви з подібними легендами, що оточують поховання давніх володарів українських степів – скіфських царів?
Невдовзі після того, як у 1922 році британський археолог Говард Картер відкрив гробницю юного фараона Тутанхамона, світ сколихнула хвиля таємничих смертей. За дивних обставин загинули 22 особи, так чи інакше пов'язані з експедицією. Цим загадковим випадкам давали одне пояснення: прокляття фараонів, що нібито настигає кожного, хто наважиться потривожити вічний спокій давньоєгипетських правителів. Чи була це просто низка трагічних збігів, чи справді надто сміливі дослідники наразилися на невідомі сили? Це питання досі залишається без однозначної відповіді.
Подібні містичні історії оповивають і поховання скіфських царів – величні кургани, що розкинулися безкраїми українськими степами. Ці давні могили, наповнені незліченними скарбами, також, за легендами, мають своїх захисників.
«У їхніх курганах знаходять рештки злодіїв, які намагалися прорити хід до золота скіфів, але так і не змогли вибратися назовні. – розповів автор та ведучий проєкту «Загублений світ» Геннадій Попенко. – Подейкують, що здобути золото скіфів можуть лише обрані».
Нагадаємо, що найблішкоштовну золоту прикрасу скіфів – безцінну пектораль знайшов український археолог Борис Мозолевський у 1971 році під час розкопок кургану Товста Могила, що на Дніпропетровщині.
Невже він і був тим обраним? Більше про це – в проєкті «Загублений світ» просто зараз:
Loading...
Не пропусти! Щопонеділка нові випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», що занурюватимуть кожного у захопливі історії, неймовірні відкриття та таємниці, які формують наш світ. Дивись прем’єру о 17:15 на телеканалі 2+2!
Читай також: