Шумове забруднення – сучасна катастрофа для океану

Загублений світ

Шум на рівні від 200 децибелів заполонив підводний світ. Кити та дельфіни масово скоюють самогубство. Що змушує мешканців океану вкорочувати собі віку?

Присутність людини на Землі можна не лише побачити, а й почути: автомобілі, потяги, літаки, кораблі, промислові об’єкти. Уся ця щоденна какофонія техногенних звуків призводить до катастрофічного шумового забруднення навколишнього середовища. Не є виключенням і океан.

Глибини океану тільки здаються тихими. Насправді ж, там, завдяки старанням людей, панує жахливий шум, що є згубним для підводних мешканців. Про шумову катастрофу вчені заговорили, після страшного масового самогубства дельфінів та китів.

У лютому 2017 на береги Нової Зеландії викинулося близько 400 дельфінів. Масовий суїцид ссавців налякав людей і вони поспішили на допомогу. Але врятувати вдалося менше 100 особин. Наступної ночі ще 200 дельфінів викинулися на берег за 11км від попереднього місця.

Науковці почали досліджувати причини такої поведінки ссавців. Виявилося, що підводні мешканці страждають від звукових атак, спричинених судноплавством, сейсмічними хвилями від вибухів, під час нафтових розвідок, дії сонарів військових кораблів.

Чи можемо ми врятувати підводних мешканців від страшних мук? Знає Загублений Світ на 2+2.

Новини

Всі новини
Про тих, хто своїми здобутками та жагою до перемоги щодня підвищують статус України…
Вимушені переселенці вже наперед спланували, як будуть відбудовувати свої міста…
Дивитись більше