Річкові герої: як маленькі катери ВМС ЗСУ захищають великі міста від російських ракет та Шахедів?

Загублений світ

Можливості цих суден не варто недооцінювати…

У спробах прорвати нашу систему протиповітряної оборони росіяни часто прокладають маршрути вздовж річок і водосховищ на малій висоті. Вони намагаються дістатися українських міст. І тоді на захист виходять річкові флотилії.

«Щодо Шахедів, так працюємо постійно. У разі загрози нападу повітряного противника, катера приводяться в бойову готовність номер один та працюють по повітряних цілях», – розповів офіцер річкової флотилії ВМС ЗСУ Ярослав Шевченко.

У порівняні з могутніми океанськими ескадрами, річкові флотилії здаються чимось несерйозним. Проте, можливості цих суден не варто недооцінювати. Дивізіони флотилії поповнили щонайменше 18 патрульних катерів DL Sea AR, переданих США.

Хоч броні у них небагато, завдяки швидкості та маневреності вони стали грізною зброєю у руках вмілих українських військових. Можливості цих човнів дозволяють виконувати широкий набір завдань. Найголовніше нині – боротьба з російськими ударними дронами. Утім, українська річкова флотилія може знищувати і куди швидші цілі.

«На сьогоднішній день на рахунку річкової флотилії, а саме дивізіонів, є збиті не тільки Шахеди. Крилаті ракети також були уражені», – каже Ярослав Шевченко.

Більше цікавих новин дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Loading...

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Цей «десант» путіньких посіпак активно використовував усі найгірші методи
Цю небезпечну красуню можна зустріти в тропічних водах Індійського та Тихого океанів
03042025
Дослідження території проводили за допомогою дронів, оснащених LiDAR
Океан – не лише безкрайні простори блакитної води, але й домівка для істот, здатних викликати жах.
Карма — це не просто езотеричне поняття, яке обговорюють у духовних практиках...