На міжнародному конгресі у Лондоні французький дослідник Світового океану Жак-Ів Кусто зробив сенсаційну заяву, що планує пересилити людей на дно океану і створити нову расу – гомоаквантікус. А згодом, не дивлячись на усі перешкоди, почав шукати як це зробити.
Ви, наприклад, знали, що саме йому і Емілю Ган'яну ми завдячуємо тим, що можемо споглядати морський світ за допомогою аквалангу? Адже саме вони його винайшли. Під час другої світової війни обидва працювали підривниками у французькій армії. Для однієї з диверсій потрібно було закласти вибухівку під водою. Аквалангів у той час не існувало, а більше трьох хвилин без повітря навіть здорова людина не витримала б. Тоді Кусто разом з Емілем сконструювали пристрій із кисневим балоном та маску, через яку водолаз міг безперешкодно вдихати нові порції повітря під водою. Так на світ з’явився перший акваланг, а армія Франції дуже велику перевагу перед супротивником.
За цей винахід держава нагородила Жака-Ів Кусто Орденом Почесного Легіону і таку суму грошей, що йому вистачило б до кінця життя. Однак, Кусто вклав усі гроші, які у нього, що мав у свою давню ідею – заселити океан людьми. Він спорудив будинок, помістив його під воду і навіть жив з командою в ньому цілий тиждень!
Як виглядав перший підводний будинок, які там були умови та як жилося Кусто і команді під водою? Про це і навіть більше дивіться у сюжеті проєкту «Загублений світ»:
Loading...
Дивіться також:
Моторошні легенди про мис Горн: чому моряки називають його «людожером»