Перший підводний будинок: хто його побудував та які там були умови

Загублений світ

Винахідник навіть прожив у ньому тиждень під водою

На міжнародному конгресі у Лондоні французький дослідник Світового океану Жак-Ів Кусто зробив сенсаційну заяву, що планує пересилити людей на дно океану і створити нову расу – гомоаквантікус. А згодом, не дивлячись на усі перешкоди, почав шукати як це зробити.

Ви, наприклад, знали, що саме йому і Емілю Ган'яну ми завдячуємо тим, що можемо споглядати морський світ за допомогою аквалангу? Адже саме вони його винайшли. Під час другої світової війни обидва працювали підривниками у французькій армії. Для однієї з диверсій потрібно було закласти вибухівку під водою. Аквалангів у той час не існувало, а більше трьох хвилин без повітря навіть здорова людина не витримала б. Тоді Кусто разом з Емілем сконструювали пристрій із кисневим балоном та маску, через яку водолаз міг безперешкодно вдихати нові порції повітря під водою. Так на світ з’явився перший акваланг, а армія Франції дуже велику перевагу перед супротивником.  

За цей винахід держава нагородила Жака-Ів Кусто Орденом Почесного Легіону і таку суму грошей, що йому вистачило б до кінця життя. Однак, Кусто вклав усі гроші, які у нього, що мав у свою давню ідею – заселити океан людьми. Він спорудив будинок, помістив його під воду і навіть жив з командою в ньому цілий тиждень!

Як виглядав перший підводний будинок, які там були умови та як жилося Кусто і команді під водою? Про це і навіть більше дивіться у сюжеті проєкту «Загублений світ»:

Loading...

Дивіться також:

Моторошні легенди про мис Горн: чому моряки називають його «людожером»

Як виглядає і з чого складається Міжнародна космічна станція - найдорожчий рукотворний об’єкт людства

В українських озерах зафіксували монстрів

Новини

Всі новини
Знання про ці методи могли бути відомі набагато раніше, ніж ми думали…
Це нові перспективи для людей, які втратили кінцівки або рухливість…
Дивитись більше