Шпигуни були, є і будуть у всі часи. Від роботи цих людей залежать долі цілих країн і життя мільйонів. Вони, як хамелеони, здатні стати будь-ким, а відрізнити їх від звичайної людини майже неможливо. Але є ознаки поведінки, на які варто звернути увагу аби не стати мимовільним інформатором ворожих спецслужб.
У наш час, час українського протистояння з російським окупантами, знати про методи роботи шпигунів - життєва необхідність. Ви, наприклад, знали, що спецслужби вербують не лише високопосадовців? Не всі готові ризикувати кар’єрою. А якщо і підуть на такий крок, то лише за дуже привабливий гонорар. Так само і наближені до них особи.
Для шпигунів простіше дістати секрети через людину, яка робить каву своєму начальнику, дає документи на підпис або просто працює з ним в одному офісі.
«Іноді ви навіть можете не зрозуміти, що вас завербували. Ви будете розповідати про якісь там моменти своєму другові, подрузі або знайомому. Є люди, які навіть не підозрюють, що вони вже давно агенти. Вони впевнені, що просто допомагають дугові, колезі або коханій людині», - каже генерал-майор у відставці Юрій Левченко.
Професійного шпигуна ви не розгадаєте ніколи, але спеціалісти радять пильнувати своє оточення і знати кілька простих ознак вербовки:
- шпигун завжди прагне перейти на «ти»
- постійно пропонує поговорити у неформальній атмосфері
- дуже цікавиться вашими обов’язками на роботі
- намагається викликати реакцію у розмовах на політичні теми чи про особисті цінності
- прокладає шлях до отримання секретів через ваше серце.
Подробиці – дивіться у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Loading...
Дивись також:
- Аргентинский пророк: художник Парравічіні написав про вибухи на енергоблоках фукусімської АЕС за 80 років до трагедії
- Чи існують ліки від кохання: як донька відомого письменника до самої смерті була одержима офіцером, якому була байдужа
- Архітектурні дива столиці Швеції: у Стокгольмі є «невидимий» хмарочос