Найекстремальніші аеропорти світу: де злітні смуги розташовані майже посеред води?

Загублений світ

Аби там приземлитися необхідно бути асом…

Маневрувати між житловими будинками, садити літак на узбережжі чи в горах – ні, це не трюки з пригодницьких фільмів, а звичайні будні пілотів в різних куточках світу. Якщо професія керманича літака апріорі може вважатися доволі екстремальною, то злітні смуги деяких аеропортів можуть додати адреналіну як пілотові, так і пасажирам.

Наприклад, злітна смуга міжнародного аеропорту Гібралтару на кількасот метрів заходить у море. Найменша помилка пілота або диспетчера – і борт зійде з насипу й піде на дно. Також, під час зльоту, чи приземлення літак має перетнути головний проспект міста. Його перекривають за допомогою світлофорів та шлагбаумів.

Аеропорт Барра у Шотландії розташований просто на пляжі. Це єдине в світі летовище, де розклад польотів розраховують за відпливами, адже в інший час смуга опиняється на дні бухти. Аеропорт працює лише вдень, а замість підсвітки працівники використовують фари автомобілів.

Де літаки пролітають всього в 20 метрах від голів відпочиваючих? Який аеропорт називають «головними воротами Евересту»? Найекстремальніші летовища світу – дивись у сюжеті «Загубленого світу» просто зараз:

Loading...

Дивись також:  

Не пропусти програму «Загублений світ» в ефірі телеканалу 2+2 з понеділка по четвер, о 16:50!

Ми звикли бачити його портрети у шкільних підручниках, але Іван Франко — це не просто сторінка історії. Це постать, що вражає своїм масштабом та впливом, і про яку варто говорити по-новому. 
Історія, міфи та сьогодення переплітаються, створюючи неймовірні сюжети. 
Найкращі пілоти дронів з усього світу злітаються сюди, щоб кинути виклик пекельній трасі, прокладеній у величезній печері.
30062025
Учасниками інклюзивних змагань стали ветерани війни, військовослужбовці, представники силових структур.  
30062025
У сучасному ритмі життя більшість українців пильно стежать не лише за новинами, а й за цифрами у своїх платіжках...