Мавринський майдан називають українським Стоунхенджем. З неба земляні кургани нагадують зображення краба чи павука, а дехто бачить у дивній формі велику черепаху. Тут не ростуть дерева, не літають птахи, навіть під час повеней не затримується вода. А повністю його можна побачити лише з висоти пташиного польоту.
Мавринський майдан називається за назвою колишнього села Мавріна, який став частиною Межиріччя. У 1987 році майдан досліджувала археолог Чурилова Л.М. і датувала його II тисячоліттям до н.е. Діаметр центральної чаші (овал) – 54-60 м, а її глибина – близько 10 м.
Хто і навіщо збудував чудернацький символ? – думки різняться. Однак, зробили це надзвичайно точно. У день весняного рівнодення сонце заходить за горизонт точно посередині одної із впадин. Посередині іншої буває щодня опівдні. А посередині третьої сходить на Івана Купала. За однією із версій – це давній астрологічний календар. За іншою – це своєрідний пункт зв’язку.
Центральна чаша майдану нагадує собою супутникову антену. Щоб там не з’являлося, у тій центральній чаші, воно усе підсилюється. Це може бути вітер, звуки, навіть електромагнітні хвилі.
Роман Нікіфоров, краєзнавець
Незважаючи на різні версії про походження Мавринського майдану, всупереч десяткам спроб науковців нарешті дійти до спільного висновку, земляні насипи дотепер зберігають свою таємницю, адже ніхто досі не проводив там ґрунтовні дослідження.
На Мавринському майдані, за словами місцевих, не тільки добре чути, що відбувається за сотні метрів, але й відчувається загадкова сила.
Більше цікавого дивіться у Загубленому Світі на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.