Користувалися посудомийками та вивчали основи дизайну інтер'єрів: які були модні журнали українок сто років тому?

Загублений світ

Колекція сторічних примірників журналу «Нова хата» вражають своєю унікальністю…

Через війну, яку розв’язала росія, багато українців були вимушені тікати закордон. Проте навіть перебуваючи на чужині, вони не забувають про своє походження: відкривають етнічні ресторани, створюють одяг, аксесуари та прикраси з українськими нотками та інше. Як і колись, складні історичні часи не завадили українцям залишитися освіченими та вірними своїй культурній спадщині. Марія Гнатюк, автор кількох книг, присвячених українській інтелігенції, допомагає розкрити цю цікаву сторінку історії.

Однією із найцікавіших частин її розповіді є колекція примірників журналу «Нова хата», що видавався майже століття тому. На перший погляд, це здавалося б звичайний жіночий журнал, що містив статті про моду, схеми крою та поради щодо догляду за собою. Але в ньому була ідеологічна мета – відвадити українок від читання популярних тоді польських видань і виховувати свідому українську інтелігенцію.

Цей журнал мав редколегію складену з прогресивних жінок, які намагалися створити новий тип українки – освіченої, начитаної, фінансово грамотної та з активною громадянською позицією. Примірники журналу свідчать про рівень розвитку України перед захопленням її більшовиками. У них можна побачити еволюцію моди.

«Наприклад, у мене є один журнал за 1924 рік. На той час у нас вже були короткі спіднички-плісе та інший різний одяг – від піжами, до вечірніх суконь», - розповіла голова ГО «Союз українок» в Коломиї Марія Гнатюк.

Але найбільше вражають картинки з побутовою технікою в Україні в середині 20-х.

«У журналі за 1926 рік показано фен, який вмикається у розетку. Також в журналі є: електрична праска, посудомийка, пилотяг і багато іншого. Усі цивілізації на той момент у нас вже були», - каже Марія Гнатюк.

Навіть в умовах утиску радянської влади українці не забували про свою культуру та гарний смак. Вони мали змогу вивчати основи дизайну інтер'єрів і навіть впливати на голлівудських зірок своїм гарним смаком. Наприклад, як киянка Валентина Саніна, яка стала законодавицею високої американської моди до середини 50-х років. Подробиці – у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Новини

Всі новини
Війна не злякала його, і він продовжує створювати тут унікальне вино…
Він разом із братом зустріли початок повномасштабного вторгнення в Києві…
Дивитись більше