Ще століття тому історики вважали, що події, описані Гомером в «Іліаді» та «Одіссеї», – лише поетична вигадка. Але розкопки німецького археолога-аматора Генріха Шлімана, який відкрив Трою, та британця Артура Еванса, який знайшов на Криті палац царя Міноса, змінили уявлення про історичність цих легенд. Археологи довели, що навіть у легендах є частка правди.
У 2015 році подружжя американських археологів Джек Девіс та Шерон Стокер почали розкопки біля міста Пілос, неподалік від палацу царя Нестора. Отаборившись у старому оливковому гаю, вони помітили кілька каменів, які формували кут.
Через десять днів розкопок археологи натрапили на приголомшливу знахідку: на дні вузької шахти лежав кістяк чоловіка з безліччю коштовних артефактів навколо нього.
«Ми знайшли бронзовий меч із золотим руків’ям, кинджал, золоті прикраси, а також тисячі намистин та кубків з дорогоцінних металів, – розповіла археологиня Шерон Стокер – Згідно решток, було зрозуміло, що чоловік був середнього зросту, віком від 30 до 35 років. Кістки його рук і ніг були злегка вигнуті, що дозволило припустити, за життя він був дуже-дуже сильний».
Особливу увагу привернули прикраси із зображеннями міфічних грифонів, що, на думку науковців, вказує на високий статус покійного та його зв'язки із критськими майстрами. Його прозвали «воїном-грифоном». Археологи припускають, що це могло бути поховання одного з ранніх царів мікенської цивілізації, яка існувала ще до класичної Греції. Відкриття могили воїна-грифона дало науковцям унікальну можливість заглянути у минуле мікенської цивілізації.
«Деталі на цих прикрасах – це справжній витвір мистецтва світового рівня», - зауважила історикиня Бетані Х’юз.
Тепер археологи мають шанс дослідити походження та особливості культури, про яку відомо надзвичайно мало.
Як виникла та куди зникла давня загадкова мікенська цивілізація, дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Loading...
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також: