Кількість радіоактивних викидів під час аварії на ЧАЕС дорівнювала вибуху 500 атомних бомб. За прогнозами науковців, довкола Чорнобиля мала б утворитися мертва пустеля, але все відбулося з точністю навпаки.
Зона відчуження стала заповідником для рідкісних тварин. Поголів’я ведмедів, вовків, лосів, оленів та диких коней у лісах збільшилось у десятки разів.
А відомий київський лікар-геронтолог Олександр Вайсерман науково довів, що невеликі дози радіації навіть корисні для людського організму, оскільки вони можуть продовжувати тривалість життя, а також покращувати імунітет.
Хто переслідує сталкерів у зоні відчуження?
Науковець розповідає фантастичну історію одного зі своїх пацієнтів: чоловік навмисне ходив до радіоактивної зони, аби заряджатися там життям. 60-річний киянин, опинившись поряд з реактором, відчував колосальний прилив енергії, якого вистачало на цілий рік. Екстремал знов і знов пробирався у заборонену зону, де просто на даху четвертого енергоблоку заряджався силою.
І згаданий випадок далеко не єдиний. Правоохоронці, що чергують у зоні відчуження, теж пригадують подібні історії. Кажуть, неодноразово помічали оголених людей, які стоять біля реактора. Більше того, заряджатися радіацією сюди пробиралися навіть мешканці сусідніх країн. А дехто з жінок, які не могли мати дітей, приїжджали жити до Чорнобильської зони, а згодом вагітніли.
Чи може радіація справді бути корисною?
Більше цікавого дивіться у Загубленому Світі на 2+2!