Чому ми прикрашаємо ялинку скляними кулями: звідки взялась ця традиція?

Загублений світ

Історія новорічних прикрас має прагматичні корені…

Однією з найважливіших традицій святкування Нового року в світі є прикрашання ялинки. Від великої зеленої красуні на головній площі міста і до найменшої, що стоїть на робочому столі звичайної квартири – кожна має свій унікальний дизайн і прикраси. Однак є атрибут, що об’єднує майже всі ялинки світу – це скляна новорічна куля. Як ця прикраса стала невід’ємним символом Нового року?

Скляні новорічні кулі з’явилися більше ста років тому. За традицією на ялинки вішали яблука і свічки, однак у середині XIX століття в Німеччині стався неврожай яблук. Запаси фруктів до зими скінчилися, і спритні німецькі склодуви на заміну круглим яблукам створили кулі, які дуже вдало продали. Таким чином, ремісники розпочали всесвітню традицію прикрашання новорічних ялинок скляними кулями.

Хто перший прикрасив ялинку у Європі? Чому новорічне дерево традиційно висіло верхівкою вниз? Хто придумав електричні гірлянди – дивись у сюжеті «Загубленого світу» просто зараз:

Loading...

Дивись також:

Не пропусти програму «Загублений світ» в ефірі телеканалу 2+2 з понеділка по четвер, о 16:50!

01072025
На глибині 600 метрів під Карибським морем лежить корабель, навантажений золотими монетами, сріблом та смарагдами...
01072025
Федерація стронгмену України спільно з Міністерством у справах ветеранів України та Коростенською міською радою провела V етап Всеукраїнського турніру для ветеранів війни «Сильні України». 
Ми звикли бачити його портрети у шкільних підручниках, але Іван Франко — це не просто сторінка історії. Це постать, що вражає своїм масштабом та впливом, і про яку варто говорити по-новому. 
Історія, міфи та сьогодення переплітаються, створюючи неймовірні сюжети. 
Найкращі пілоти дронів з усього світу злітаються сюди, щоб кинути виклик пекельній трасі, прокладеній у величезній печері.
30062025
Учасниками інклюзивних змагань стали ветерани війни, військовослужбовці, представники силових структур.