Біла смерть. Що провокує лавини?

Загублений світ

За кілька секунд після сходження лавини, сніг миттєво крижаніє, стаючи схожим на цемент. Щороку у світі сходить більше мільйона лавин і найпотужніші здатні зруйнувати цілі міста.

Лавину може спровокувати будь-що: землетрус, вітер, снігопад, дощ, відлига чи просто – необережне апчхи.

Сніг – речовина теплостійка. Саме через його близькість до температури танення. Він може миттєво переходити з одного стану в інший. Він може миттєво замерзати після танення. І ця здатність є визначальною у формуванні новин. Найбільш небезпечними для формування лавин є гори з нахилом від 25° до 40°. Круті гори не такі небезпечні, сніг там просто не затримується.

Наприкінці травня 1970 року у Перу стався підземний поштовх силою до 8 балів. А всього за 45 секунд потому з північного схилу гори зірвалася потужна лавина. Потік снігу, льодяних брил, глини та каміння завширшки в півтора кілометра поховав під собою цілі містечка і села внизу.

Туристичне місто Юнгая у Перу, з 25 000 населенням, за лічені хвилини поглинув сель. Майже все населення зазнало швидкої і моторошної смерті. Пізніше стало відомо, що це була лише частина масштабної катастрофи. Селевий потік спровокував потужний землетрус з епіцентром в океані. Загинуло понад 70 000 людей. Більше мільйона втратили домівки. Після смертельного селю у Юнгаї вижили лише 300 осіб. Коли сель зірвався з гори і ринув містом, ці люди почали збиратися на кладовище, що розташовувалося на пагорбі.

Що таке пластові лавини? – дізнайтеся у Загубленому Світі на 2+2.

Усі ми знаємо штаб-квартиру ООН як невід'ємну частину пейзажу Нью-Йорка. Але чи замислювалися ви колись, чому саме це місто стало домом для найважливішої міжнародної організації світу?
12072025
Археологи зробили неймовірне відкриття, яке сколихнуло світ історії та мисливців за скарбами.
Вони не схожі на величезні військові субмарини, які ми звикли бачити у фільмах. 
12072025
Уявіть: не безкінечне розширення, не повільне згасання зірок у холодному космосі, а грандіозне стиснення у зворотному напрямку — аж до тієї самої точки, з якої усе почалося...
Історія, що вражає своїм зухвальством та абсурдністю, розгортається навколо першого в історії України пірата.
Здалеку їхній прапор може нагадувати веселого Роджера, але замість черепа та кісток на ньому красуються тризуб і посох.