Трипільська культура, також відома як Трипільська цивілізація, була однією з найбільших та найрозвинутіших неолітичних культур, що існувала в добу 5-4 тисячоліття до н.е. Ця культура отримала свою назву від села Трипілля, на Київщині, де вперше були відкриті її залишки. А відкриття, яке було зроблено до початку повномасштабного російського вторгнення, на межі Кіровоградської та Черкаською областе стало сенсаційним. Українсько-британська археологічна експедиція розкопала залишки унікального трипільського храму, вік якого понад 6 тисяч років!
Новина миттєво облетіла світові засоби масової інформації. Двоповерхова споруда колись мала площу 1200 м². У ті далекі часи це була найбільша будова на європейському континенті. У 2015 році на шанхайському всесвітньому археологічному конгресі це відкриття внесли до десятки найкращих у світі. А потім археологи, історика та релігієзнавці навіть створили макет-мініатюру, який є точною копією трипільського храму.
А неподалік від храму археологи виявили золотий виріб. Хімічний аналіз у лабораторії Оксфордського університету показав, що дорогоцінний метал було добуто неподалік легендарної Трої на території сучасної Туреччини.
Подробиці – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також: