Мало кому відомо, що у 19-му столітті на Львівщині, у невеликому містечку Сколе, було царство із власними грошима. Але карбувати їх почали за дуже цікавих обставин.
Життя у Сколе змінилося з появою там братів Грьодлі, які швидко побудували у місті цілу деревообробну імперію. Підприємства забезпечили роботою і великими грошима мешканців містечка і все йшло наче добре, поки до братів Грьодлі прийшли дружини робітників. Жінки скаржилися, що через надлишок грошей їхні чоловіки почали багато пити. Брати довго думали, як це вирішити, адже це також впливало і на їхній бізнес, і придумали.
«Їм прийшла в голову ідея карбувати власні монети і половину зарплатні видавати ними. Розрахуватися сколівськими монетами можна було лише в місцевих магазинах, де не продавали алкоголь. Такі монети отримали назву «згода», що означало взаєморозуміння між чоловіками і жінками. І насправді, ця система була ефективною – пити почали набагато менше», - розповів дослідник історії Акім Галімов.
Брати Грьодлі перші, хто на нашій землі ввів поняття «соцпакету для робітників». На їхньому підприємстві люди, окрім зарплатні отримували медичне обслуговування, страхування на випадок смерті, соцвиплати на народження дитини та весілля.
Але є цікавий факт – ви не знайдете жодної інформації на будь-якій історичній карті, що в Сколе колись було окреме царство. Чому так – дивись у проєкті «Українські палаци. Золота доба» просто зараз:
Loading...
Читай також:
- На Волині є палац, де були тисячі дорогоцінних картин, серед яких роботи одного із найвидатніших митців Іспанії
- У палаці на Житомирщині в XX столітті мешкала родина, якій належав другий за розміром у світі діамант
- «Виглядає моторошно»: закривавлена сорочка страченого зрадника Мазепи Василя Кочубея зберігається в музеї Полтави