Росія розробляє нову ядерну протисупутникову зброю, яка неабияк напружила Вашингтон: що так налякало США?

Україна сьогодні

Російська зброя може змінити космос назавжди…

Росія активно працює над новою ядерною протисупутниковою зброєю, що викликає значне занепокоєння у Вашингтоні. Хоча зброя ще не розгорнута, США уважно стежать за діями москви, оскільки потенційна загроза порушує міжнародний договір про мирний космос і може мати руйнівні наслідки. Про це розповів колумніст Назар Григоренко в проєкті «Україна сьогодні».

Він зазначив, що росія, попри зобов’язання щодо договору про космос від 1967 року, продовжує розвивати технології, що можуть використати ядерну зброю проти супутників, підриваючи баланс у космічній сфері. Представник США з національної безпеки Джон Кірбі підтвердив, що це викликає «серйозні занепокоєння» у Білому домі. Хоча нова зброя ще не активна, її існування та розробка викликають тривогу на міжнародній арені.

«Це не зброя для атаки на землі, але її можливості значні, і ми сприймаємо це дуже серйозно», – підкреслив Кірбі.

Розробка ядерних установок для космосу створює ризики «синдрому Кесслера» — сценарію, за якого космічні уламки після вибуху можуть перетворити земну орбіту на небезпечну зону на десятиліття. Такий вибух загрожує глобальній стабільності та доступу до навколоземного простору, що, своєю чергою, може серйозно вплинути на зв'язок, GPS-навігацію та оборонні системи.

Росія активно інвестує у розвиток протисупутникових технологій ще з часів холодної війни. Згідно з аналітичним звітом Secure World Foundation, рф оновлює програми космічної зброї з 2010 року. Зокрема, супутник «Космос 2553», виведений на орбіту у 2022 році, офіційно має наукову місію, однак деякі експерти підозрюють, що його справжня ціль – військова.

Фахівці визнають, що ядерна зброя на орбіті — не лише засіб для знищення супутників. Вона потенційно може змінити баланс сил у космосі на користь росії та порушити безпеку. Крім того, до таких розробок приєднуються Китай і Північна Корея, підсилюючи глобальну конкуренцію.

«Варто зазначити, що насправді прогноз може бути і не настільки песимістичним. – каже Назар Григоренко - Якщо пригадати, то торік російська автоматична станція «Луна-25», вартістю сотні мільйонів доларів, розбилася об поверхню Місяця замість того, щоб досліджувати його, тим самим забивши цвях у труну російської космонавтики та знищивши всі напрацювання СРСР. Або ж також можна пригадати дегенеративну ідею екс-очільника «Роскосмоса» дмитрія рогозіна, який пропонував примотати до космічної ракети бомбу і запустити по українському місту, а він, на хвилинку, чотири роки керував «Роскосмосом»!»

Більше цікавого – у відео просто зараз:

Публіцистичну програму «Україна сьогодні» дивіться з понеділка по п’ятницю о 19:00 на 2+2.

Читай також:

Новини

Всі новини
Цій технології вже понад сто років, але колись вона програла битву антибіотикам...
Міранда приєднується до списку потенційно «океанічних» супутників Сонячної системи…
За 20 років помиратимемо від порізаного пальця, ангіни чи запалення легенів…
Як скоро можливо колонізувати «червону планету»?..
Дивитись більше