Програма "Страшне завтра" змоделює наслідки руйнування Київської ГЕС

Страшне завтра

Землетруси, повені, урагани, тайфуни і лісові пожежі трапляються усе частіше. І технічний прогрес тут безсилий.

Київська ГЕС має другу категорію гідротехнічних споруджень, розрахована на 0,1 % паводок. Гарантія на такі споруди становить 100 років, після чого їх треба повністю зносити і будувати нові. Однак проектувальники Київської ГЕС у свій час не могли припустити, що з часом біля дамби будуватимуться елітні котеджі, які руйнуватимуть її дренажну систему, що власники земельних ділянок розкопають берег водосховища і проведуть канали до своїх будинків. Наразі такі дії людей призвели тільки до збільшення зон затоплення. Але що буде далі? Адже природу не обдуриш, а втручаючись у рівновагу та порушуючи закони природи, люди тільки наближують страшне завтра…

Програма "Страшне завтра" на "2+2" за допомогою експертів спробувала відтворити ситуацію руйнування дамби Київської ГЕС, опираючись на елементарні цифри.

Вишгород. 10-метрова хвиля розходиться по всій ширині Дніпра. Зі швидкістю 30 км/год вона наближається до Києва. Виходячи на мілководдя, хвиля досягає 6 метрів. Вона загрожує не тільки столиці, але ще й п'яти ГЕС, що знаходяться нижче по Дніпру. Хвиля зносить все на своєму шляху…

Як уникнути катастрофи і жертв? Що потрібно робити у першу чергу? Які райони Києва будуть уражені та на які з сусідніх міст пошириться хвиля?

Відповіді на ці запитання у програмі "Страшне завтра" на телеканалі "2+2" цієї неділі о 12:00.

Новини

Всі новини
Дбайливий син вирішив відвідати свого батька в невеличкому селі Харківської області та допомогти йому по господарству. Однак хлопець навіть не підозрював, що саме ця поїздка стане причиною загальнолюдського лиха та кількох тисяч смертей…
Землетруси, повені, урагани, тайфуни і лісові пожежі трапляються усе частіше. І технічний прогрес тут безсилий.
Критично висока температура, сильний вітер та відсутність опадів помножені на халатність відпочиваючих у лісі або водіїв на трасі можуть спричинити колосальну катастрофу – лісові пожежі. 
29 травня на каналі "2+2" відбудеться прем'єра проекту власного виробництва "Страшне завтра", автори якого спробують привернути увагу до техногенних катастроф, які можуть статися в нашій країні найближчим часом.