Київська ГЕС має другу категорію гідротехнічних споруджень, розрахована на 0,1 % паводок. Гарантія на такі споруди становить 100 років, після чого їх треба повністю зносити і будувати нові. Однак проектувальники Київської ГЕС у свій час не могли припустити, що з часом біля дамби будуватимуться елітні котеджі, які руйнуватимуть її дренажну систему, що власники земельних ділянок розкопають берег водосховища і проведуть канали до своїх будинків. Наразі такі дії людей призвели тільки до збільшення зон затоплення. Але що буде далі? Адже природу не обдуриш, а втручаючись у рівновагу та порушуючи закони природи, люди тільки наближують страшне завтра…
Програма "Страшне завтра" на "2+2" за допомогою експертів спробувала відтворити ситуацію руйнування дамби Київської ГЕС, опираючись на елементарні цифри.
Вишгород. 10-метрова хвиля розходиться по всій ширині Дніпра. Зі швидкістю 30 км/год вона наближається до Києва. Виходячи на мілководдя, хвиля досягає 6 метрів. Вона загрожує не тільки столиці, але ще й п'яти ГЕС, що знаходяться нижче по Дніпру. Хвиля зносить все на своєму шляху…
Як уникнути катастрофи і жертв? Що потрібно робити у першу чергу? Які райони Києва будуть уражені та на які з сусідніх міст пошириться хвиля?
Відповіді на ці запитання у програмі "Страшне завтра" на телеканалі "2+2" цієї неділі о 12:00.