Скіфські скарби на Черкащині: розкопки 3000-річного мегаполісу навмисно блокують священники УПЦ МП

Справжня історія

Центральна частина городища досі перебуває в оренді церкви…

У Холодному Яру на Черкащині археологи кілька років досліджують унікальне 3000-річне городище, площа якого сягає 200 гектарів. Це поселення належало стародавнім скіфам.

«Я навіть не знав, що тут було величезне скіфське городище. Бо Холодний Яр більше відомий як місце розташовування баз повстанців Гайдамаків, про яких потім писав Тарас Шевченко. Згодом на цій території діяли повстанські загони прихильників УНР, що боролися проти радянської влади (Холодноярська республіка)», — розповів дослідник історії Акім Галімов.

Влітку 2024 року археологи зіткнулися з труднощами. Чорні археологи шукають артефакти для продажу, а культурний шар поступово нищиться через оранку земель й багато цінних речей можуть назавжди зникнути.

Додаткову проблему створює те, що центральна частина городища досі перебуває в оренді церкви Московського патріархату, священники якого не лише проти археологічних розкопок, а й регулярно викликають поліцію, звинувачуючи археологів у порушеннях.

«Шість разів викликали поліцію під різними приводами, зокрема навіть заявляли, що ми використовуємо дитячу працю, бо у нас на розкопках працювали студенти-практиканти. Але всі вони були повнолітніми», — розповів керівник Національного парку «Холодний яр» Богдан Легоняк.

Мотронинське городище, яке включає і відомий Мотронинський монастир XIII століття, є надзвичайно цінною археологічною пам’яткою. Та боротьба за збереження цієї спадщини триває.

Більше цікавого по розкопки скіфського городища на Черкащині дивись у сюжеті дослідника історії Акіма Галімова просто зараз:

Читай також:

 

Новини

Всі новини
Московія розвивалася в межах ізольованої політичної та економічної системи…
Історія грошей Києва, який був у середні віки величезним фінансовим центром…
Нацбанк України виступив з ініціативою замінити назву «копійка» на «шаг»…
Дивитись більше