У Софії Київській археологи виявили унікальне підземелля, яке пов'язане з гетьманом Іваном Мазепою. Знахідку зробили під час розкопок ще в 1936 році, але інформація про неї залишалася маловідомою.
«Якби ми прийшли до Софійського собору у перший день роботи музею в 1934 році, то навіть не побачили б цього дерев'яного люка. Його вперше відкрили саме у 1936 році», – розповів історик Ігор Нетудихаткін.
Підземелля Софійського собору – єдине в своєму роді. Воно є невеликою кімнатою, яку, за словами істориків, підготував для себе гетьман Іван Мазепа. Він планував бути похованим у Софії Київській, але смерть у вигнанні зробила це неможливим.
«Вважається, що цей склеп Мазепа створив для себе, адже він багато зробив для собору і, очевидно, хотів бути похованим тут», – додав Ігор Нетудихаткін.
Ця знахідка вражає навіть дослідників, які неодноразово працювали в Софії Київській.
«Ми десятки разів знімали тут, але я ніколи навіть не знав, що тут є таке підземелля», – зізнався дослідник історії Акім Галімов.
Рівень підлоги в Софії Київській змінювався протягом століть. На початку XX століття він був на цілий метр вищим за первісний, що було виявлено під час тих самих розкопок у 1936 році. Дослідники побачили в середині шість поховань і вирішили відкрити найстаріше з них.
Кого ж вони там знайшли, дивись у сюжеті дослідника історії Акіма Галімова просто зараз:
Читай також:
- Секрети за іконостасом в Софії Київській: як «фашистська свастика» опинилася поруч із біблійною сценою?
- Двоголовий орел на Софії не є емблемою Російської імперії: історики пояснили походження символу
- Видають рештки невідомої за дружину Ярослава Мудрого: як рф намагається вкрасти історію Київської Русі