Підземелля Софії Київської: в соборі є таємна підземна кімната, яку для себе побудував Іван Мазепа

Справжня історія

Її виявили лише у 20-му столітті…

У Софії Київській археологи виявили унікальне підземелля, яке пов'язане з гетьманом Іваном Мазепою. Знахідку зробили під час розкопок ще в 1936 році, але інформація про неї залишалася маловідомою.

«Якби ми прийшли до Софійського собору у перший день роботи музею в 1934 році, то навіть не побачили б цього дерев'яного люка. Його вперше відкрили саме у 1936 році», – розповів історик Ігор Нетудихаткін.

Підземелля Софійського собору – єдине в своєму роді. Воно є невеликою кімнатою, яку, за словами істориків, підготував для себе гетьман Іван Мазепа. Він планував бути похованим у Софії Київській, але смерть у вигнанні зробила це неможливим.

«Вважається, що цей склеп Мазепа створив для себе, адже він багато зробив для собору і, очевидно, хотів бути похованим тут», – додав Ігор Нетудихаткін.

Ця знахідка вражає навіть дослідників, які неодноразово працювали в Софії Київській.

«Ми десятки разів знімали тут, але я ніколи навіть не знав, що тут є таке підземелля», – зізнався дослідник історії Акім Галімов.

Рівень підлоги в Софії Київській змінювався протягом століть. На початку XX століття він був на цілий метр вищим за первісний, що було виявлено під час тих самих розкопок у 1936 році. Дослідники побачили в середині шість поховань і вирішили відкрити найстаріше з них.

Кого ж вони там знайшли, дивись у сюжеті дослідника історії Акіма Галімова просто зараз:

Читай також:

У сучасному світі, де глобальні новини змінюються щохвилини, ми часто чуємо про Раду Безпеки ООН та її впливових членів.
24052025
Ми щодня дивимося на них, вони пливуть над нами, змінюючи обриси та кольори. 
На відміну від багатьох інших установ, які намагалися б приховати такий ляп, музей вирішив діяти відкрито. 
На жаль, фальшивки – це не лише про картини відомих художників чи розкішні прикраси.