Справжня історія Одеси: як археологія вщент розбила міфи рф про «подарунок» Катерини ІІ, побудований «з нуля»

Справжня історія

Час розвінчати ці маніпуляції та поглянути на справжню історію Південної Пальміри, яка сягає глибини століть.

Протягом багатьох десятиліть російська пропаганда нав'язувала міф про «молоду» Одесу, нібито засновану Катериною II «з нуля» у 1794 році. Ця версія активно поширювалася навіть в Україні, створюючи хибне уявлення про місто, що має трохи більше двохсот років історії. 

Логічно поміркувати: чи міг такий стратегічно важливий регіон, як Південь України, з вигідним виходом до моря, залишатися незаселеним аж до XVIII століття? 

«Ну якщо з нуля, то значить до того там був степ або якась порожня територія, тоді дійсно виходить, що Одеса споконвічне російське місто, але все це звичайні російські маніпуляції, - справедливо зазначив дослідник історії Акім Галімов. – По-перше, треба розуміти, що Одеса, як і південь України, завжди мали доступ до моря як дуже вигідні портові регіони, вони фізично не могли пустувати аж до XVIII століття. Навколо бурлить життя, а ось тут по факту в Європі величезний шмат землі з ідеальним виходом до моря і він ніким не заселений. Ну це ж просто абсурд».

Найпереконливіші докази давнини Одеси надає археологія, яка методично руйнує катеринівську версію про «заснування» міста. Наприклад, у 2008 році на Приморському бульварі Одеси виявили залишки давньогрецького поселення VI-V століття до нашої ери, що спростувало міф про «порожній степ». А у 2020-му,  за 84 км від міста, археологи розкопали головну вулицю античного міста Тіра, датовану 600-м роком до нашої ери. 

«З кожною археологічною знахідкою науковці підтверджують гіпотезу, згідно з якою саме тут, на Одещині, колись знаходилось одне з найстаріших міст на наших землях», – підкреслює Акім Галімов.

Отже, Одеса – це не просто місто, якому трохи більше двохсот років. Це місце з глибоким корінням, що тягнеться крізь століття, насичене історією давніх цивілізацій. Місце, яке має багату історію, яка є невід'ємною частиною української спадщини. 

«Тобто, ми говоримо про те, що наша Одещина була частиною давньогрецької цивілізації. І ще за дві з половиною тисячі років до того, як сюди прийшов «великий русский мир», тут вже Були доволі розвинуті міста. Далі ці території у різний час заселяли різні народи», - зазначив дослідник історії. 

Хто це були? Відповідь дивись у випуску проєкту Акіма Галімова:

Читай також:

03072025
Ще зовсім нещодавно 600-футове судно під назвою Morning Midas повільно борознило хвилі Північного Тихого океану, прямуючи до Мексики з вантажем у понад 3000 транспортних засобів...
03072025
Зірки, супутники, астероїди... Наше космічне сусідство постійно підкидає сюрпризи. Іноді ці сюрпризи бувають трохи... бентежними. 
Час розвінчати ці маніпуляції та поглянути на справжню історію Південної Пальміри, яка сягає глибини століть.
Для багатьох українців Холодний Яр – легенда, оповита духом нескореності та героїзму. 
Нещодавні відкриття американських науковців змушують нас переглянути усталені уявлення про давні цивілізації. 
02072025
В Україні посилили відповідальність за керування транспортом без відповідної категорії водійського посвідчення.