Як День пам’яті та примирення пройшов на Донбасі

Спецкор

День пам’яті за жертвами Другої Світової на передовій сучасної української визвольної війни триває традиційно неспокійно.

У прифронтових містечках Донбасу люди зібралися на мітинги, але було їх зовсім не багато. А коли покладали квіти до монументів полеглим героям минулого, на околицях цих самих міст знову було чути відлуння теперішніх боїв. Різниця лише у тім, що ворог тепер атакує зі сходу.

У Торецьку кілька сотень цивільних і військових вийшли віддати шану героям Другої світової війни. Одна з ветеранів тих часів живе у місті й досі, та жінка навіть уявити не могла, що більш як через 70 років на околицях її рідного Торецька точитимуться запеклі бої.

А от у сусідній Жованці дні пам’яті не відзначають, бо майже нікому – нечисленні жителі думають, як прожити день, щоб не загинути, а наші вояки тримають оборону від нападів російських найманців.

Понівечені вулиці, вільно пересуватися якими – нечувана розкіш, будинки зникають мало не щодня, бо ворог знищує село все більше та більше. Після чергового артнальоту майже половина снарядів не розірвалися – піротехніки потроху підривають смертоносне залізо просто на місці. А ще постійні атаки снайперів та кулеметників.

Подробиці з епіцентру бойових дій дивіться у сюжеті!

Найактуальніші новини дивіться з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2. 



09072025
У найближчі тижні наша планета обертатиметься помітно швидше, ніж зазвичай. 
Німецька Демократична Республіка (НДР), або Східна Німеччина, на папері була незалежною державою. Але насправді кремль почувався там абсолютним господарем.
08072025
Нагадали водіям перевіряти пасажирів перед виїздом, адже штраф можуть виписати навіть за порушення на задньому сидінні.
08072025
На перший погляд — звичайна крижана сосулька...