Дані від NASA, розум та креатив – незнайомі люди об'єдналися, щоби змінити світ. Тисячі розробників і науковців по всьому світові долучились до конкурсу NASA. За короткий проміжок часу 200 міст й десятки команд мали виконати завдання від космічної агенції. Такі завдання мали та виконали й українці.
Інженер Радій Радутний знайомить зі своїм роботом, радше схожим на футбольний м'яч. Його місія – знайти прихисток для людей на Місяці.
"Найкращі місця для колонізації на Місяці – лавові труби. Це геологічна структура у вигляді довгих тунелів", – каже інженер.
Над переселенням на супутник Землі дві доби мудрувала ще одна київська команда та придумала, як видобувати на Місяці гелій.
Українець Дмитро Стрижов увійшов до десятки найкращих айронменів світу
А от студенти Олександр та Роман більше думають не про те, як випотрошити надра із небесного тіла, а про те, як безпечніше людині до нього долетіти. Вони розробили унікальний скафандр. У хлопців скафандр астронавта такий досконалий, що всіма його гаджетами можна управляти... очима. Повернув голову – ввімкнулися камери, кліпнув очима – увімкнувся прожектор.
Українські мрії про космос уже не раз перемагали на світових змаганнях. Та всі як один винахідники понад усе хочуть якнайшвидше ці фантазії втілити там, у безмежному просторі.
Чи увійдуть українці до переможців і що ще вони вигадали у космічній царині, дивіться у сюжеті!
Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2.