Споруди Почаївської лаври передані в користування Московському патріархату до 2052 року

Спецкор

Яким чином попи подовжили собі оренду на понад тридцять років?

Два великі собори, монастирські келії, дзвіниця, архієрейський будинок – загалом шість споруд Почаївської лаври загальною площею більше семи тисяч квадратних метрів. Усе це майно передали замість державного заповідника – на користь лаври, а по суті, московському патріархату, до 2052 року, стверджує депутат почаївської міськради і показує документ.

Зі складу Кременецько-Почаївського заповідника 6 споруд вилучені ще 2003-го року, за часів прем’єрства Януковича. Щоправда, це розпорядження так і не було виконане, каже депутат. Урешті, влітку 2018 року Міністерство культури доручило державному заповіднику взяти на баланс ці споруди. По ці документи у вересні нинішнього року звернулись і заповідник, і Лавра. Державний реєстратор, який мав узгодити документи на користь заповідника, цього не зробив. Лавра знайшла іншого реєстратора.

Вселенський патріархат матиме свій храм в Україні

Поки той розглядав справу, реєстраційну дію в порушенні законодавства здійснив реєстратор взагалі іншого району Тернопільської області. Коли до нього звернулися люди, які представляли Почаївську лавру, він здійснив реєстраційну дію в обхід вже розпочатого розгляду іншим реєстратором. Юрист заповідника просто ошелешений побаченим документом.

А от горе-реєстратор тікає, відхрещуючись од власних імені, прізвища та посади. І чомусь шепоче. Каже, в його діях начебто не було жодного порушення. Хто з яким проханням звертається – йому взагалі байдуже, а Лавра надала всі необхідні документи.

Знайти реєстратора, який мав передати право на користування заповіднику, не вдалося. Керівництво Лаври зустрічатися з нашою знімальною групою відмовилося.

Ми звернулись із запитом до Міністерства юстиції, наскільки законні дії держреєстратора. Але там нам відповіли, що перевірку можуть здійснити, тільки коли отримають скаргу від особи, що вважає свої права порушеними.

Чекаємо відповіді і од Міністерства культури. Питання: як споруди Почаївської лаври замість державного заповідника перейшли в користування московського патріархату. Та станом на сьогодні відповіді ще немає.

Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2. 




01072025
На глибині 600 метрів під Карибським морем лежить корабель, навантажений золотими монетами, сріблом та смарагдами...
01072025
Федерація стронгмену України спільно з Міністерством у справах ветеранів України та Коростенською міською радою провела V етап Всеукраїнського турніру для ветеранів війни «Сильні України». 
Ми звикли бачити його портрети у шкільних підручниках, але Іван Франко — це не просто сторінка історії. Це постать, що вражає своїм масштабом та впливом, і про яку варто говорити по-новому. 
Історія, міфи та сьогодення переплітаються, створюючи неймовірні сюжети. 
Найкращі пілоти дронів з усього світу злітаються сюди, щоб кинути виклик пекельній трасі, прокладеній у величезній печері.
30062025
Учасниками інклюзивних змагань стали ветерани війни, військовослужбовці, представники силових структур.