Розпочалася третя хвиля підписання декларацій, а сімейні лікарі – закінчилися. Ті, хто набрав тисячу вісімсот пацієнтів, не мають права обслуговувати більше. Тому міські поліклініки й сільські амбулаторії полюють на терапевтів та педіатрів.
Місцева влада сімейним лікарям доплачує по 5 тисяч гривень, але це не дуже допомогло. У Києво-Святошинському районі залишається близько 40 вакансій сімейних лікарів.
Селище Тарутине, Одеська область. У коридорах черга. В електронних базах лікарів – жодного вільного місця. На роботу лікаря тут заманюють житлом, знижкою на комуналку, і підйомними – ста тисячами гривень.
В Києві медики вимагали хабар від поранених бійців АТО
На таких умовах у Тарутиному готові прийняти одразу 5 сімейних лікарів. Але щоб дістатися до тих бонусів, треба труситися розбитим шляхом – від райцентру це мінімум 2 години.
Віддалене село Петрівка знаходиться на кордоні з Молдовою. Ось крайня хата, а ось уже державний кордон. 15 років сюди не доїжджав жоден лікар. В амбулаторії молодого лікаря виглядають уже з порога. На вибір – компактний дім або сільські хороми квадратів на сто.
І у Виноградівку молодого лікаря теж заманюють житлом і ще просторішою амбулаторією. Вона тримається на медсестрах. Тут 20 років не було постійного лікаря – молоді заїжджали, але не на довго.
Всі селища поспішають заманити до себе хоч кілька лікарів. Бо гроші ходять за пацієнтом, а пацієнти – за лікарями. А там, де немає лікаря, з наступного року не буде і бюджетного фінансування.
Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2.