Дніпро геть покрився бактеріями синьо-зеленого кольору, які вбивають рибу і шкодять людям. Все це виникає через потрапляння великої кількості фосфатів.
Рибалки звинувачують насамперед автомийки, звідки у річку потрапляють тонни фосфатів. Голова Асоціації рибалок каже: синьо-зелені водорості видно не щодня. Показує відео, на якому видно, як рослини, що висмоктують з води кисень, виділяють токсини. Ця плівка душить риб, а у людей викликає опіки та алергію.
Шкодять Дніпру й пральні машини, які зливають воду до каналізації. Пральні порошки на чверть складаються з фосфатів, вони пом’якшують воду і збільшують ефективність прання, та скільки їх у річках?
В Україну йде похолодання з дощами
Насправді, технічні вимоги до мийних засобів Україна прирівняла до європейських ще п’ять років тому, але виробники їх ігнорують. Посилити контроль хотіли новими законами, але парламент ухвалити їх не зміг. Тому всю відповідальність вирішили перекласти на свідомість громадян.
Окрім свідомих громадян допомагають і риби, щоправда, токсичні водорості їх вбивають.
Однак у Центрі громадського здоров’я заспокоюють: 2018-й – не найбільш фосфатний рік в історії Дніпра. Та усунути ці сполуки хочуть давно.
Спецкор на 2+2 перевірив дніпровську воду у лабораторії. Чи такий страшний Дніпро, як його малюють рибалки, дивіться у сюжеті!