Безкоштовна фронтова стоматологія для військових

Спецкор

Історія про ліванця, котрий безкоштовно лікує нашим бійцям зуби. Адже в солдатів немає можливості ходити до лікаря, а зуби псуються і болять завжди.

Цього чоловіка звати Салім Караме. Те що, іноземець, видає не виразний, але помітний акцент. П'ятнадцять років тому він приїхав в Україну з Лівану навчатися медицини. Залишився в Україні, відкрив власний бізнес – мережу стоматології. 

Здавалося, це могла бути чергова історія про успішного закордонного бізнесмена. Але з чотирнадцятого року цей ліванець час до часу змінює директорський костюм на камуфляж і колесить на фронт. Бо вважає це своїм боргом.

"Я не гражданин Украины, но отношусь к Украине, как к моей родине", – каже Салім. 

Своїм спеціально оснащеним автомобілем він їздить по лінії фронту й допомагає бійцям. Він діловито й швидко бігає від машини до машини, роздає команди лікарям й зустрічає бійців.

За чотири роки Салім об’їздив майже усю лінію фронту – Мар'їнка, Авдіївка, Піски. Сьогодні він у Краматорську. На Донбас приїжджає ось таким кортежем – зовні здається, що це звичайні автомобілі швидкої допомоги. Але то лише на перший погляд.

Працівники військкоматів влаштовують справжні облави на призовників

Крісло тут справді, як у стоматологічному кабінеті. Велетенське, моторошне й надсучасне – з купою різних приладів.

Разом з Салімом на Схід приїхали ще пів-десятка стоматологів. Ось у таких незвичних, але повноцінних кабінетах вони лікують зуби українським військовим. Роблять усе – від звичайного огляду до видалення й пломбування.

Загалом, каже Салім, за одну поїздку планують допомогти понад двом сотням бійців. На більше, каже лікар, просто не вистачить стерильних оглядових наборів. Але за два місяці цей чоловік із ліванським паспортом й, вочевидь, дуже українським серцем, планує повернутися на Схід. А потім – іще й іще. Доки буде потреба.

Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2. 

Центральний державний історичний архів у Львові зберігає безцінні свідчення минулих поколінь українців – метричні книги з датами народження, шлюбів та смертей.
11052025
Мабуть, кожен з нас хоча б раз у житті відчував це дивне, майже містичне відчуття – дежавю.
Уявіть собі місце, де люди живуть майже століття, зберігаючи не лише ясність розуму, а й активність, яку позаздрили б молодші на десятки років...
Ви знали, що у величному Спасо-Преображенському соборі, досі ховається артефакт, який бачив ще зародження Київської Русі?
10052025
Це історії, що передаються з вуст в уста, часто з елементами жаху, таємниці чи незбагненного.
Чи знали ви, що за право володіти кістками святих точилися справжні війни, а самі мощі розчленовували та продавали наче звичайний крам?