23-річний українець виборов у Португалії титул Чемпіона Європи з карате

Спецкор

Із чемпіоном поспілкувався Спецкор на 2+2.

У кабінеті старости села Тинне зібралися глядачі. Дивляться, як їхній односелець у Португалії виборює чемпіонський титул . За Сашка, якого тепер навіть кличуть Олександр Борисович, вболівали усі односельці. Бо не лише в Тинному, а й сусідніх селах, збирали йому гроші на змагання, навіть скриньку в місцевій крамниці поставили.

Олександр Занозовський вперше виїхав за кордон – і на своїх перших міжнародних змаганнях став  Чемпіоном Європи з карате Годзю-рю.

Українські солдати вирушають в Америку на всесвітньовідомий марафон Морської піхоти

Мама зустрічає сина після приїзду з Португалії. Для свого чемпіона наготувала улюблених страв: картоплі, солоних огірків та бутербродів. Каже, Сашком пишається і дякує односельцям. Медалі, грамоти і кубок за перше місце з Португалії – найвища нагорода. Каже, просто мусив вибороти.

"На кону стояла моя репутація. Люди фінансово мені допомогли – я не міг програти", – каже Олександр.

Бо без них нікуди б і не поїхав. Тисяча євро – сума для хлопця  непід’ємна. Навчається в Рівному на заочному, підробітки б не врятували.

"Я не соромлюсь того, я працюю нічним сторожем, а вдень я садівник. Між роботами зранку і ввечері я ходжу на тренування", – розповідає чемпіон.

Цим бойовим мистецтвом захопився 4 роки тому. Після перемог на змаганнях в Україні, тренер вирішив: пора на міжнародні чемпіонати. Заминка була лише в грошах. В області змагання такого рівня не фінансують, кажуть чиновники, це компетенція уряду.

Проте нині пообіцяли: свого Чемпіона Європи привітають з перемогою фінансово – 14 тисяч гривень Олександру і  7 тисяч його тренеру, як заохочення. Сашко ж тепер мріє наступного року потрапити на Чемпіонат світу. Каже, якщо знайде гроші на поїздку, зробить усе для перемоги України.

Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2. 



Центральний державний історичний архів у Львові зберігає безцінні свідчення минулих поколінь українців – метричні книги з датами народження, шлюбів та смертей.
11052025
Мабуть, кожен з нас хоча б раз у житті відчував це дивне, майже містичне відчуття – дежавю.
Уявіть собі місце, де люди живуть майже століття, зберігаючи не лише ясність розуму, а й активність, яку позаздрили б молодші на десятки років...
Ви знали, що у величному Спасо-Преображенському соборі, досі ховається артефакт, який бачив ще зародження Київської Русі?
10052025
Це історії, що передаються з вуст в уста, часто з елементами жаху, таємниці чи незбагненного.
Чи знали ви, що за право володіти кістками святих точилися справжні війни, а самі мощі розчленовували та продавали наче звичайний крам?