148 мільйонів на ремонт костелу святого Миколая: чому виділені з бюджету гроші заблокували?

Спецкор

Хто, як і чиїм коштом відновлюватиме святиню?

Костел святого Миколая почав горіти в ніч проти суботи 4 вересня, близько десятої вечора. Пожежні приїхали вчасно і вже за десять хвилин вдалося приборкати вогонь. Проте, орган врятувати не вдалось – його було знищено повністю.

Нині, план дій по відновленню історичної пам’ятки наступний – першочергово закрити потрощені вікна, аби захистити костел від вологи, відремонтувати покрівлі та конструкції, а потім вже реставрувати його оздоблення.

Чому 148 мільйонів гривень, які виділили держава на порятунок пам’ятки, заблокували? Скільки коштів вдалось вже зібрати на відновлення костелу святого Миколая та на порятунок музичного інструменту? Яка вартість органу, та яким він буде?  Про це дивись у сюжеті проєкту Спецкор:

Loading...

Дивись також:

Україна йде на рекорд: аграрії планують зібрати небачений раніше врожай пшениці

Фантастичне майбутнє стало реальністю: у Китаї літають машини

 Українця до смерті закатували польські правоохоронці: як це сталося і чому?

Більше новин дивись у проекті Спецкор з понеділка по п’ятницю, о 18:15, на телеканалі 2+2!

Автор сюжету: Наталя Нагорна

Центральний державний історичний архів у Львові зберігає безцінні свідчення минулих поколінь українців – метричні книги з датами народження, шлюбів та смертей.
11052025
Мабуть, кожен з нас хоча б раз у житті відчував це дивне, майже містичне відчуття – дежавю.
Уявіть собі місце, де люди живуть майже століття, зберігаючи не лише ясність розуму, а й активність, яку позаздрили б молодші на десятки років...
Ви знали, що у величному Спасо-Преображенському соборі, досі ховається артефакт, який бачив ще зародження Київської Русі?
10052025
Це історії, що передаються з вуст в уста, часто з елементами жаху, таємниці чи незбагненного.
Чи знали ви, що за право володіти кістками святих точилися справжні війни, а самі мощі розчленовували та продавали наче звичайний крам?