Почався на тисячу років раніше, ніж вважалося: відкриття в Індії змінює уявлення про залізний вік

AI-generated/DALL.E

Археологи знайшли найдавніші залізні предмети

У південному штаті Індії, Таміл Наду, археологи зробили відкриття, яке може перевернути з ніг на голову сучасні уявлення про залізний вік. Знахідки, такі як вугілля та залізні предмети, виявлені в похованнях поблизу Тутікорина, датуються 3345-3259 роками до нашої ери. Це означає, що залізний вік на цій території почався на тисячу років раніше, ніж вважалося до цього часу, пише видання firstpost. 

Раніше вважалося, що першими, хто почав активно використовувати залізо, були жителі Хеттської імперії, яка знаходилася на території сучасної Туреччини. Проте, нові знахідки в Індії змушують науковців переглянути цю теорію.

Головний міністр штату Таміл-Наду, М. К. Сталін, заявив, що це відкриття є «науковим підтвердженням того, що залізо почали використовувати саме на їхній землі 5300 років тому». Він наголосив, що «залізний вік почався саме з Тамілу».

Вчені вважають, що ці знахідки свідчать про існування розвиненої цивілізації залізного віку на півдні Індії, яка існувала одночасно з цивілізацією долини Інду на півночі країни.

Читай також:

Америка — країна передових технологій, сталевих хмарочосів і бездоганної інфраструктури...
02072025
Нові дослідження вчених проливають світло на приголомшливі процеси, що відбуваються глибоко під східною частиною Африки.
Тисячолітня історія України тісно переплітається з долями європейських країн.
Росія завжди прагнула привласнити собі українську історію, але часом Україні вдавалося хитрістю відстояти своє. 
Коли ми занурюємося в давні часи, стає зрозуміло, наскільки великою та впливовою була цивілізація скіфів, і яку роль вона відіграла у формуванні сучасної України.
01072025
Вчені зробили сенсаційне відкриття, яке змушує переписати підручники з історії.