«Вода на Землю потрапила із космосу»: вчені вивчили метеорит, що впав у Великій Британії, і дійшли шокуючих висновків

Це небесне тіло перевернуло весь науковий світ і все, що ми знали про появу води на планеті…

У лютому минулого року жителі невеликого містечка Вінчкомб у графстві Глостершир Великобританія знайшли у себе на дорогах, околицях та у дворах уламки метеорита, який перевернув увесь науковий світ і все, що ми раніше знали про появу води, а відповідно й життя на Землі.

«Виявляється, метеорит ніс у собі таку саму воду, як є на Землі. Це підкріплює теорію, що ключові хімічні компоненти, які в результаті сприяли виникненню життя, були принесені на нашу планету з космосу мільярди років тому», - пише видання BBC.

Загалом було зібрано більше півкілограма таких уламків, які були передані вченим, ретельно занесені до каталогу Музею природознавства у Лондоні (NHM).

Як кажуть дослідники, вода становила до 11% ваги цього метеориту, і за співвідношенням різних типів атомів водню вона майже не відрізняється від земної води. До того ж той факт, що цей метеорит підібрали менше ніж через 12 годин після падіння, свідчить про те, що він навряд чи встиг увібрати земну воду або інші місцеві елементи, так що все, що в ньому міститься, він приніс із собою з космосу .

«Всі інші метеорити так чи інакше були контаміновані в земному середовищі, але Вінчкомбський унікальний тим, що був дуже швидко підібраний, - пояснює один із авторів дослідження, співробітник Музею природознавства доктор Ешлі Кінг. – Тож якщо не брати до уваги зразки, здобуті прямо на астероїдах космічними зондами, у нас виявився ідеальний зразок».

Фахівці, які вивчали вуглець-і азотовмісні органічні компоненти метеориту, включаючи амінокислоти, дійшли того ж висновку: саме такий хімічний склад потрібен був би для створення на Землі перших цеглинок життя.

Читайте також: