В Україні введено воєнний стан

Увага! Від 09:00 ранку 28 листопада строком на 30 діб в Україні введено воєнний стан.

Від 09:00 ранку 28 листопада строком на 30 діб в Україні введено воєнний стан. 276 народних депутатів підтримали рішення.

Воєнний стан запроваджується виключно у Луганській, Донецькій, Вінницькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській областях, внутрішніх водах.

Воєнний стан Президент може припинити достроково.

Заява Президента України щодо затвердження Указу про введення в Україні воєнного стану:

Чи будуть вибори в Україні?

Президент запевнив, що воєнний стан не буде перешкодою для проведення виборів, які мають відбутися 31 березня.

Саме в грудні я внесу – на початку грудня – проект рішення Парламенту про дату президентських виборів, які мають відбутися відповідно до Конституції 31 березня 2019 року. Крапка. 

Петро Порошенко, Президент України

Чи варто боятися стрибків валюти?

У НБУ повідомили, що стрибків валютного курсу не повинно бути. Проведення платежів, інкасації та поповнення банкоматних і термінальних мереж будуть проходити у звичайному режимі.

"За необхідності банки можуть користуватися, як і раніше, стандартними інструментами підтримки ліквідності та інструментом екстреної підтримки ліквідності ELA. Також ми продовжуємо уважно слідкувати за розвитком ситуації на валютному ринку та готові здійснювати валютні інтервенції у разі потреби, щоб не допускати різких "стрибків" курсу під тиском психологічних чинників. Національний банк має для цього достатньо ресурсів та інструментів. Наразі обсяг міжнародних резервів сягає 17,8 млрд доларів"

Яків Смолій, голова НБУ

Міжнародна спільнота висловила підтримку територіальної цілісності України.

Зокрема, за підсумками позачергового засідання комісії Україна-НАТО, союзники висловили повну підтримку територіальної цілісності України.

Постійна мілітаризація Росії в Криму, Чорному морі та Азовському морі створює додаткові загрози для незалежності України. І підриває стабільність більш ширшого регіону. Союзники НАТО запровадили широкомасштабні санкції проти Росії. Росія повинна зрозуміти, що це наслідки її дій.

Єнс Столтенберг, генеральний секретар НАТО

Радбез ООН також провів позачергове засідання з приводу українського питання. США, Нідерланди, Польща, Швеція та Великобританія висловили глибоке занепокоєння ситуацією та закликати РФ не перешкоджати вільному проходженню українських кораблів через Керченську протоку та звільнити полонених моряків.