В іспанській печері знайшли житло епохи палеоліту, якому понад 16 тисяч років

Оселю описують, як одну із найкраще збережених у світі…

Археологічний проект в іспанській провінції Кантабрія розкриває фрагмент життя магдаленських мисливців та збирачів, які жили більше 16 тисяч років тому. Знайдене палеолітичне житло в печері Ла-Гарма, розташованому в муніципалітеті Рібамонтан-аль-Монте, стало об'єктом захоплення для археологів.

Як пише видання Heritage Daily, печерний комплекс Ла-Гарма славиться своєю унікальною палеоантропологічною системою, що містить мистецтво та докази життя на південній стороні пагорба Ла-Гарма. Керівники археологічного проекту, який виявив старовинну знахідку, Пабло Аріасом та Роберто Онтаньоном з Університету Кантабрії, описують оселю, як одну із найкраще збережених у світі.

Овальний простір житла, обмежений кам'яними блоками та сталагмітами, фіксував структуру з палиць і шкір, притулених до стіни печери. Загальна площа приміщення близько 5 квадратних метрів, з основною увагою приділеною вогнищу.

Археологи також виявили залишки різноманітної повсякденної діяльності, пов’язаної з магдаленськими мисливцями та збирачами. Серед найцікавіших знахідок – інструменти із кістки та рогів, обробка хутра, а також різноманітні об'єкти, які свідчать про навички обробки каменю.

Задокументовано понад 4 614 предметів, серед яких виділяються кістки коня та бізона, частини кременю, голки, раковини морських молюсків та підвіски, які носили мешканці печер.

Команда археологів використовувала інноваційні неінтрузивні методи, такі як томографія ґрунтів, 3D-картографія, молекулярно-генетичний аналіз ґрунтів та об'єктів, мас-спектрометрія та гіперспектральне зображення. Це дозволило зберегти печерне житло для подальших досліджень та розкрити багато аспектів життя наших далеких предків.

Читай також:

Фото: Університет Кантабрії