Темні міфи Помпеїв: археологи розкопали в руїнах міста 13 стародавніх фігурок, які «розповіли» загадкову історію

Про кастрацію, мстивих богів та нерозділене кохання…

Археологічні розкопки в місті Помпеї, яке було зруйноване виверженням вулкану Везувій майже 2000 років тому, продовжують дивувати приголомшливими відкриттями. Там загинули тисячі мешканців, лава затопила також сусідні села, залишивши за собою шість метрів попелу та вулканічні уламки.

Але, незважаючи на таку трагедію та руйнівний ефект, це подія дала сучасникам унікальну можливість вивчати стародавнє римське життя. Так нещодавно археологи серед вулканічних уламків Будинку Леди та Лебедя знайшли колекцію із 13 теракотових фігурок, - пише видання iflscience.

Дослідники вважають, що деякі фігури можуть відображати міф про Кібелу та Аттіса. Ця історія має свої корені у фригійській культурі, але також мала вплив на давньогрецьку та римську культури. За переказами, могутня богиня-материнства Кібела закохується в юнака Аттіса, який віддав своє серце іншій. Ревнощі Кібели призводять до трагедії, де Аттіс каструє себе та покладає кінець своєму життю під сосною. Богиня просить богів перетворити Аттіса на вічну сосну, символізуючи циклічну природу життя та відродження.

Хоча місто Помпеї відоме своїми культовими кам'яними тілами, артефакти, такі як теракотові фігури, дозволяють вченим краще розуміти та розкривати різноманіття міфів та переказів, що проживали в цьому древньому місті.

Читай також:

Фото: Археологічний парк Помпеїв