На дні Маріанської западини, найглибшої точки океану, китайські вчені виявили новий вид вірусу, який виявився найглибшим серед усіх коли-небудь знайдених. Цей вірус, отримавши назву vB_HmeY_H4907, є бактеріофагом, і здатен інфікувати бактерії типу Halomonas.
Маріанська западина знаходиться на глибині близько11 000 метрів в найглибшій точці Тихого океану. Дослідники ж виявили цей загадковий вірус на глибині 8 839 метрів.
«Наскільки нам відомо, це найглибший із відомих ізольованих фагів у світовому океані», — сказав провідний автор Мін Ван, морський вірусолог з Океанського університету Китаю в Циндао .
Віруси бактеріофаги є особливими організмами, які інфікують бактерії та використовують їх клітини для розмноження. Однак vB_HmeY_H4907 інфікує бактерії Halomonas лізогенним шляхом, що означає, що він вставляє свій генетичний матеріал у бактеріальний геном і розмножується, не нищачи свого господаря. Це може бути пов'язано з екстремальною природою середовища, в якому вони існують, де важливо уникнути вбивства господаря.
Генетичний аналіз vB_HmeY_H4907 показав, що цей вірус, ймовірно, може інфікувати широкий спектр бактерій, які населяють глибокі води океану. Це вже третій відомий вірус, який інфікує бактерію Halomonas у глибоких регіонах океану, відомих як зона хадал.
Вчені зауважують, що бактерії та віруси, які існують на таких глибинах, дуже віддалені від життя на поверхні, і навіть імунні клітини людини не реагують на них.
Читай також:
- П’ять золотих злитків вагою більше 5 кг знайшов британський колекціонер у бензобаку старого радянського танка
- Шокуючі дослідження: успадкована неандертальська ДНК збільшує ризик важкого перебігу COVID-19
- Вразили п’ять російських куль: українському оперному співаку пробили легеню під час евакуації людей зі Сходу
Фото: Управління вивчення та дослідження океану NOAA, глибоководне дослідження Маріанських островів, 2016