Таємнича культура залізного віку: в Таїланді знайшли 2300-річні загадкові гігантські труни на палях

Підвищений інтерес викликає сама природа цих знахідок…

Таємничі гігантські 2300-річні дерев'яні труни, які зберігаються у печерах Таїланду, розкривають нові археологічні та генетичні таємниці давньої культури. Нове дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications, розкриває зв'язки між цією таємничою культурою залізного віку та іншими народами Південно-Східної Азії.

Як пише видання iflscience, археологи провели генетичний аналіз 33 стародавніх осіб, похованих у цих стародавніх дерев'яних трунах. Результати дослідження вказують на те, що ця культура має зв'язки з фермерами з долин річок Янцзи та Хуанхе в Китаї, що свідчить про складний генетичний ландшафт регіону після кам'яного віку.

Підвищений інтерес викликає сама природа цих дерев'яних трун. Вони складаються з одного стовбура дерева та мають різьблення на кінцях голови та ніг, що може вказувати на релігійні, соціальні переконання, або ж на сімейні кладовища.

Згідно з дослідженням, схожі обряди поховань спостерігалися й у сусідньому В'єтнамі, де було знайдено понад 170 трун у формі човна, пов'язаних з культурою Донг Сон. Ці знахідки свідчать про те, що міграції та культурний обмін в регіоні Південно-Східної Азії мали величезний вплив на формування обрядів поховань та культурних традицій.

Читай також:

Фото: Selina Carlhoff

Києво-Печерська лавра – це не лише духовний центр, а й місце, овіяне незліченними легендами та містичними історіями. 
Забудьте про розкішні готелі та сплановані екскурсії. Сучасний туризм змінюється, і його шанувальники шукають справжніх пригод.
У світі, де океани стогнуть під тиском людської діяльності, з’являються незвичайні геро.
Сьогодні слово «майдан» стало символом гідності та боротьби за свободу...
14072025
Відкриття відбулося у наменитій гробниці маркіза Хайхуня, що розташована в провінції Цзянсі, Східний Китай.