Таємничі гігантські 2300-річні дерев'яні труни, які зберігаються у печерах Таїланду, розкривають нові археологічні та генетичні таємниці давньої культури. Нове дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications, розкриває зв'язки між цією таємничою культурою залізного віку та іншими народами Південно-Східної Азії.
Як пише видання iflscience, археологи провели генетичний аналіз 33 стародавніх осіб, похованих у цих стародавніх дерев'яних трунах. Результати дослідження вказують на те, що ця культура має зв'язки з фермерами з долин річок Янцзи та Хуанхе в Китаї, що свідчить про складний генетичний ландшафт регіону після кам'яного віку.
Підвищений інтерес викликає сама природа цих дерев'яних трун. Вони складаються з одного стовбура дерева та мають різьблення на кінцях голови та ніг, що може вказувати на релігійні, соціальні переконання, або ж на сімейні кладовища.
Згідно з дослідженням, схожі обряди поховань спостерігалися й у сусідньому В'єтнамі, де було знайдено понад 170 трун у формі човна, пов'язаних з культурою Донг Сон. Ці знахідки свідчать про те, що міграції та культурний обмін в регіоні Південно-Східної Азії мали величезний вплив на формування обрядів поховань та культурних традицій.
Читай також:
- Адаптація до радіаційного впливу: чорнобильські вовки-мутанти розвинули протиракові здібності
- Багатоповерхівки стануть ракетостійкими: сучасне житло в Україні будуватимуть за новими нормами
- Зламали традиції: вчені створили революційний «веселковий» блакитний сир
Фото: Selina Carlhoff