Росія завдала дуже великих руйнувань Україні. Тисячі людей залишилися без даху над головою, у не меншої кількості майно пошкоджене так, що вдома неможливо жити. Проте українська держава пообіцяла відшкодувати людям завдані війною збитки. Як проходитиме верифікація заявок про пошкоджене майно в «Дії», та яку юридичну силу вони мають – розповів Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
«Зараз розробляється законопроєкт, який буде описувати алгоритм роботи з цими даними. Для уряду ця інформація важлива. Вона дозволяє розуміти в режимі реального часу, що відбувається з майном громадян. Наразі це єдине найшвидше джерело отримання такої інформації. Передавати ці дані в режимі офлайн чи їздити місцевій владі і робити опис – процес нешвидкий. Опис у режимі офлайн обов’язково відбудеться, але коли люди повідомляють і надають фото та відео, процес фіксації пошкодженого майна відбуватиметься швидше», - розповів Міністр в інтерв’ю epravda.
Завдяки цьому сервісу Міністерство інфраструктури та Міністерство регіонального розвитку отримують якісну інформацію.
«Вони можуть порахувати, скільки потрібно житла, аби люди десь жили, скільки потрібно грошей на відновлення, у яких регіонах скільки пошкодженого майна. Тобто ця інформація потрібна для ухвалення урядових рішень. Після ухвалення закону цю інформацію верифікує спеціальна комісія. Після цього буде оприлюднений план, що уряд робитиме з пошкодженим майном. Загалом у «Дії» маємо понад 200 тисяч заявок про пошкоджене майно», - каже Федоров.
Читайте також: