«Перша у світі кібервійна»: окупанти злили свої координати українським хакерам, думаючи, що спілкуються з дівчатами

Потім ЗСУ успішно ліквідувало базу противників…

Російсько-українська війна 2022 – це приклад першої у світі кібервійни. Те, що зараз роблять українські хакери, не відбувалося в жодній країні, на жодному континенті. Вони на рівні з військовими ведуть бої, виводячи з ладу літаки та логістику супротивника, проводячи розвідоперації неординарними способами. Так, наприклад, нещодавно українські хакери з групи Hackyourmom встановили координати російської військової бази біля окупованого Мелітополя, яку потім успішно ліквідувало ЗСУ.

«Група хакерів зареєструвала в соцмережах велику кількість фейкових жіночих облікових записів, знайомилася через них з окупантами і просила тих вислати свої фото. Після цього хакери геолокували фотографії та передавали дані ЗСУ. Завдяки цьому було вираховано та знищено як мінімум одну базу окупантів біля Мелітополя», - пише Financial Times.

Один із таких хакерів-воїнів Микита Книш. Чоловік багато років в IT-бізнесі і щойно розпочалася масштабна війна, разом із колегами одразу стали на кіберзахист нашої країни. До військового вторгнення росії те, що роблять кібервоїни, заборонено законом у багатьох країнах, однак, коли гинуть діти, це не має жодного значення, якщо допоможе зупинити ворога.

«Для мене це було схоже на бій. Без грошей, без блискучого програмного забезпечення і навіть без особливих хаків можна використати шахраїв, даркнет проти свого ворога. Нині російські закони не мають значення. Ми маємо досвід перебування в першій кібервійні».

Читайте також: